Новости Экономика газсланецьреволюция

Говорити про "сланцеву революцію” в Україні занадто рано – Саприкін

base article image

Нині неможливо стверджувати, що Україна, як і США, зможе подолати залежність від закордонного газу та перейти на власний сланцевий газ.

Таку думку висловив незалежний експерт, консультант профільного комітету Верховної Ради Володимир Саприкін на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

Він пояснив, що розмови щодо ймовірної революції, яку може зробити галузь видобутку сланцевого газу в Україні, нині, до з’ясування усіх подробиць, залишаються лише розмовами.

Що ж стосується революції – то вона малоймовірна. Адже нині є дуже мало інформації про запаси сланцевого газу в Україні. Таку роботи практично не проводились. Є лише первинні оцінки і можна говорити про прогнозні ресурси на рівні 2 трлн. куб. м. Це первинна оцінка і скільки саме таких ресурсів буде доведено у запас – це питання часу”, - заявив В. Саприкін.

При цьому експерт наголосив, що тільки після того, як США допоможе Україні визначити усі подробиці, необхідні для розрахунку рентабельності видобутку сланцевого газу в Україні, можна буде говорити про перспективи цього напрямку.

Нагадаємо, 15 лютого уряди України і США підписали меморандум про співпрацю в галузі розвідки сланцевого газу.

Метою меморандуму є забезпечення умов для обміну знаннями і експертними напрацюваннями між урядами двох країн в сферах, що стосуються оцінки і кваліфікації ресурсів сланцевого газу в Україні.

Документ покликаний поліпшити паливно-енергетичний баланс України, зокрема шляхом диверсифікації джерел постачань газу, залучення інвестицій і новітніх технологій у геологорозвідку і видобуток сланцевого газу в Україні, створення на державному рівні системи стимулів і гарантій для сприяння проектам у галузі розвідки і видобутку сланцевого газу, яка може бути використана як основа для формування механізму державної підтримки реалізації проектів видобутку газу з усіх видів нетрадиційних джерел в цілому.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.