Новости Экономика черкасыденьги

На зарплату бюджетників та енергоносії у міському бюджеті Черкас не вистачає 131 млн грн

base article image

Цьогорічний дефіцит бюджету міста Черкаси лише по захищених статтях видатків (заробітна плата бюджетників та енергоносії) становить 131 млн грн. Ця цифра перевищує на 15 млн. грн. усі інші надходження до бюджету. Така ситуація виникла у зв’язку з тим, що держава на закріплені повноваження виділила ресурсу менше, ніж попереднього року.

Про це повідомили в прес-службі Черкаського міськвиконкому, передав кореспондент ГолосUA.

Стаття доходів міського бюджету формується із кількох основних складових: майже 80% – це податок на доходи фізичних осіб, усі ці кошти направляються на виконання делегованих повноважень. Близько 18% – надходження від плати за землю та за оренду комунального майна. У поточному році міський бюджет планує заробити на цих складових 116 млн грн. Ці кошти йдуть на утримання доріг, вивезення сміття, прибирання тощо.

«Навіть якщо ми відключимо освітлення на вулицях, зупинимо ліфти, перестанемо прибирати сміття і ремонтувати дороги, нам все одно не вистачить коштів, аби перекрити дефіцит у 131 мільйон гривень. Тому нам доводиться шукати ресурс. Ми намагаємось переосмислити діяльність галузей, переглянути послуги, які надаються, і зробити їх менш затратними. Насамперед плануємо зменшити видатки в галузі управління, в охороні здоров’я та освіті», - пояснив С. Одарич.

За словами міського голови, за кілька тижнів міська рада розглядатиме проект рішення щодо оптимізації структури виконавчих комітетів, що дозволить зменшити видатки на апарат. В галузі охорони здоров’я намітились два напрямки: оптимізація ліжкового фонду та перегляд використання не на повну задіяних площ будівель медичних закладів. У галузі освіти перевели школи на справедливу систему фінансування – залежно від кількості учнів, а не на утримання будівель. Крім того, продовжується впровадження енергозберігаючих заходів.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.