Новости Экономика телевидениеліцензія

Цифрове телебачення обійдеться провайдерам у 300 тисяч гривень

base article image

Вартість ліценцій на IPTV (цифрове телебачення в мережах передачі даних) для провайдерів і операторів складе до 300 тисяч гривень. 

Про це повідомила заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Лариса Мудрак, пише видання “Дело”.

Заступник голови регуляторного органу заявила, що неодноразове перенесення видачі ліцензій на послугу IPTV для найбільших гравців ринку, зокрема «Укртелекому» і «Київстару», пов'язане з тим, що Національна рада має намір видати ліцензію компаніям, виходячи з нової методики розрахунку її вартості.

Дану методику, як для ліцензій на цифрове телебачення, так і для інших послуг телерадіомовників, до кінця цього місяця планував затвердити Кабмін.
За словами Л. Мудрак, орієнтовна вартість ліцензії на IPTV, виходячи з нової методики, складе близько 20 тис. грн. для невеликих міст, і близько 300 тис. — для національного покриття (столиці та міст — мільйонників).

У понеділок, 21 лютого, голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Володимир Манжосов заявив, що буде розвивати в Україні послугу IPTV. За його словами, в регуляторному органі розуміють, що цифрове ТБ стає необхідною послугою і для інтернет-провайдерів, і для кабельних операторів. Також він заявив, що Національна рада вивчає ситуацію з ліцензуванням цієї послуги, і регулятор буде готовий найближчим часом розглянути всі заявки за IPTV.

У минулому році Нацрада кілька разів переносив розгляд питання про видачу ліцензій на IPTV «Укртелекому» і «Київстару». У недавньому інтерв'ю виданню голова держоператора Георгій Дзекон заявляв, що не розуміє причин, по яких Нацрада не видає ліцензію на цифрове ТБ оператору. За його словами, компанії не можуть озвучити навіть орієнтовну вартість ліцензії. Як заявили у прес-службі «Київстару», жодних просувань у питанні видачі компанії відповідної ліцензії останнім часом не відбулося.

На даний момент до державного реєстру телерадіоорганізацій внесено 23 компанії, що мають ліцензії провайдера програмної послуги з використанням технологій IPTV. На
разі до Нацради звернулася 21 організація з заявами про видачу ліцензії провайдера програмної послуги з використанням IPTV.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.