Новости Экономика инвестицииприкарпатье

В економіку Прикарпаття залучено понад півмільярда доларів прямих іноземних інвестицій

base article image

На 1 січня 2011 року в економіку Івано-Франківської області залучено 542,6 мільйонів доларів прямих іноземних інвестицій.

Про це кореспонденту ГолосUA повідомили в головному управлінні статистики в Івано-Франківській області.

Основними формами надходження іноземного капіталу були грошові внески (75,9% вкладеного обсягу) та внески у вигляді рухомого і нерухомого майна (23,7%).

Інвесторами Прикарпаття вінвестиції, Прикарпаттяиступили нерезиденти 51 країни світу. До п’ятірки основних країн-інвесторів, на які припадає майже 73% загального обсягу прямих інвестицій, входять: Нідерланди, Польща, Сербія, Данія, Кіпр. 

У розвиток промисловості спрямовано 67,4% загального обсягу, найбільше – у підприємства хімічного та нафтохімічного комплексу, в які освоєно 214,1 млн. дол. Частка інвестицій, що вкладені у підприємства сільського господарства, мисливства, лісового господарства, склала 14,9%, фінансової діяльності – 10,1%, будівництва – 2,6%, торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку – 1,9 %.

Найбільші обсяги іноземних інвестицій зосереджені на підприємствах міст Калуша (265,3 млн. дол., або 48,9% загального обсягу інвестицій) та Івано-Франківська (113,7 млн. дол., або 20,9%). Серед районів області значна частка капіталу нерезидентів залучена в економіку Калуського і Тисменицького (по 5,9%), Рогатинського (4,0%), Богородчанського (3,3%), Коломийського (2,9%), Надвірнянського (2,3%) і Тлумацького (2,2%) районів.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.