Новости Экономика ценызростання

Ціни на продовольство і далі зростатимуть — експерт

base article image

Ціни на продовольство у світі та Україні продовжать зростати.

Про це повідомив президент Української аграрної конфедерації, голова Ради підприємців при Кабінеті міністрів України Леонід Козаченко, повідомили ГолосUA у його прес-службі.

За його словами, минулого року ціна на продовольство у світі зросла на 27%. “На жаль, ця тенденція збережеться і у поточному, і у наступні роки. За прогнозами експертів ФАО, середнє річне зростання цін на продовольство складатиме 10-15%. Це є головним фактором, який визначає внутрішні ціни на ринку України”, - сказав він.

Л. Козаченко повідомив, що є й інші фактори, які обумовлені нашими внутрішніми особливостями. “Це – державне регулювання цін, яке зводиться до ручного їх корегування. Суттєво впливає на ціноутворення проблема відшкодування ПДВ, товарні інтервенції, які здійснює держава, нове податкове законодавство, обмеження експорту сільськогосподарської продукції, розміри дотацій сільгоспвиробникам. На жаль, в Україні, цінове регулювання, яке здійснює держава, не задовольняє ні пересічного споживача продовольства, ні його виробника”, - наголосив він.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.