Новости Экономика армияземля

Новий законопроект про право армії торгувати землею принесе їй до 9 млрд гривень – Міноборони

base article image

Українська армія внаслідок прийняття законопроекту №6644, який дозволяє їй через уповноважену структуру торгувати землею, може додатково отримати від 6 до 9 мільярдів гривень.

Про це заявив заступник міністра міністерства оборони України Олександр Черпіцький в ефірі «5 каналу».

За його словами проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно використання земель оборони» допоможе армії вирішити багато фінансових проблем.

«Мова йде торгівлю та відчуження нерухомого майна через уповноважену організацію Кабінету міністрів разом із земельними ділянками. Адже саме майно, яке ми продаємо, самі ці будівлі – нічого не варті. Купують землю, на якій ці будівлі стоять. От і виходить, що ми продаємо землю за ціною цегли. Цей законопроект дозволить продавати саме землю і допоможе армії», - наголосив він.

При цьому О. Черпіцький запевнив, що в законі не йдеться про продаж «пустих» ділянок землі – виключно забудованих.

«Зараз мова йде 412 занедбаних військових містечка, які ми ще й маємо охороняти за власний кошт. Наразі ми маємо їх оцінити, зробити відлучення і віддати на реалізацію. Законопроект допоможе продати нам їх не за ціною цегли, а за ціною землі. Тільки за те нерухоме майно, яке вже сьогодні може бути відчужено ми можемо отримати від 6 до 9 мільярдів гривень», - зазначив заступник міністра.

Нагадаємо, що законопроект №6644 ініційований народним депутатом Григорієм Калетником з Партії регіонів та Олегом Черпіцьким, який перейшов з фракції БЮТ до більшості і є рідним братом діючого заступника міністра оборони. Законопроект, який дозволяє армії через уповноважену структуру торгувати землею, був не тільки жорстко розкритикований екс-міністром оборони Анатолієм Гриценком, але й не знайшов підтримки в головному науково-експертному управлінні апарату ВРУ. Наразі документ доопрацьовується в профільному комітеті.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.