Міністерство охорони здоров’я прийме від Всесвітньої організації охорони здоров’я вакцину для проведення щеплення проти пандемічного грипу без клінічних досліджень.
Про це заявив міністр охорони здоров’я Василь Князевич сьогодні під час колегії Міністерства охорони здоров’я.
За його словами, Україна не може чекати на проведення клінічних досліджень, що можуть тривати кілька місяців. «Ми можемо до літа проводити випробування, але час мине, і результату не буде», — переконаний він.
Міністр зазначив, що в законі про ліки є стаття, згідно з якою під час епідемії можна ввозити в країну вакцину без клінічних досліджень.
«Ми мали вже такий прецедент у 2008 році, коли з Росії ввезли за дозволом головного санітарного лікаря вакцину і провели вакцинацію. Тому у період епідемії можуть бути нюанси», — сказав він.
При цьому В. Князевич запевнив, що українське Міністерство охорони здоров’я детально вивчить досвід застосування вакцини у країні-виробнику.
«Ми будемо запрошувати ту вакцину, яку нам буде визначено (ВООЗ). Ми проведемо наукову роботу, проведемо полеміку, подивимося, скільки людей було провакциновано нею у країні виробництва. Продивимося, які там вона викликала ускладнення… Якщо ця вакцина буде підтверджена там, то нам необхідно буде прийняте якесь рішення», — наголосив В. Князевич.
В. Князевич наголосив, що вакцинація буде виключно добровільною.
ГолосUA вирішив запитати у пересічного українця, чи погодяться вони на вакцинацію, та чи погоджуються вони з тим, що вакцинація повинна бути добровільною.
Назар, 32 роки, юрист
«Проблема з вакцинацією вирішується дуже просто: українцям приклад повинен подати Міністр охорони здоров’я з його дружиною, онуками, правнуками, дітьми і коханками. Відразу за ними повинні подати приклад Ющенко, Тимошенко, Янукович в тісному оточенні своїх родин, міністрів, працівників Секретаріату та Кабміну. А на регіональному рівні приклад громадянам нехай подають начальники обласних та міських управлінь охорони здоров’я за підтримки губернаторів, мерів, голів облрад, депутатів. Через місяць-два такого прикладу від можновладців, за умови, що вони виживуть, можна вакцинувати і всіх решту».
Олена, 54 роки, лікар
«Я не проти вакцинації, але вакцинації від звичайного грипу. Нова вакцина, яка прийшла в Україну, не є перевіреною, і за її наслідки ми не можемо відповідати. Тому я наполягаю, аби люди робили щеплення відомою вакциною, якою ці щеплення робилися усі роки. А щодо примусової вакцинації, то це справа особисто кожного».
Ольга, 24 роки, працівник ЗМІ
«Грип — це вірус. Будь-який фахівець підтвердить, що ліків проти вірусів на даний момент в світовій медицині не існує, і наразі не передбачається можливість їх створення. Тому при лікування вірусних захворювань використовують препарати, які підвищують захисні функції організму. Тобто якщо у вас хороший імунітет (не зіпсований усякими вакцинами), то організм самостійно впорається з вірусом. А всі теревені про розробку спеціальних ліків від «свинячого» грипу — це чергова брехня».
Юрій, 37 років, підприємець
«Я взагалі ставлю під сумнів фахівців нашої медицини. А може, того фахівця тато з мамою запхали до медінституту, і всі сесії та семестри йому проплатили. Сидить собі за дверима кабінету з поважним писком і купою ручок, напханих до кишені халату. Не хочу нікого образити, бо знаю дуже багато і хороших лікарів, але ніхто не знає, куди ви потрапите, коли прийдете на вакцинацію. Хто зробить детальне обстеження перед прививкою, і хто відповідатиме за те, що діти стануть каліками після прививки? Тому поки що я проти вакцинації».
Марина, 29 років, домогосподарка
«Я б порадила журналістам підкинути ідею всім політикам зробити щеплення від «свинячого» грипу тією невідомою супервакциною всім депутатам, кандидатам у президенти та представникам Міністерства охорони здоров’я. А потім через 5 днів ми побачимо, чи зробить природа «відсів», щоб вони були нам всі здорові».
Роман, 30 років, менеджер
«На вдалося втюхати народу отруту-вакцину від кору, то тепер хочуть втюхати псевдовакцину від «свинячого» грипу. І на відкатах Всесвітньої організації охорони здоров’я забезпечити безбідне існування своїх дітей та онуків. Кожна людина повинна самостійно вирішувати, робити їй щеплення, чи не робити».
Оксана, 26 років, професії немає
«Вакцинація — це найефективніший метод профілактики захворюваності на грип. У Китаї, наприклад, саме так і борються з епідемією. В мене є знайомі, які проходили вакцинацію, і я знаю компанії, які проводять це для своїх працівників. Так завжди було, і буде, і тільки зараз чомусь із цього зробили шум. Але якщо людина не хоче йти, то примушувати її не варто. Нехай їсть лимони і п’є чай з калини».