Старі пам’ятники нехай стоять у музеях, а нові ставити нікому

Вчора, 30 червня 2009 року, групою молодих людей було пошкоджено пам`ятник Леніну в центрі Києва на бульварі Т.Шевченка. Націоналісти приставили до пам’ятника драбину і кувалдою розбили обличчя та відбили руку монументу. Згодом усі учасники акції були затримані правоохоронцями. Пам’ятник В.І.Леніну, розташований на бульварі Шевченка, є однією з робіт відомого радянського архітектора Сергія Меркурова і занесений до міжнародного каталогу ЮНЕСКО. У зв`язку із цим Голос UA вирішив поцікавитись у перехожих, які ж пам`ятники потрібні Україні, і чи варто знищувати монументи радянської доби?

Людмила, 54 роки, бухгалтер: /> Я вважаю, що старі пам`ятники не потрібно зносити, бо це частина нашої історії. Взагалі я б лишила ті, які стояли раніше — Ярославу Мудрому, наприклад. А нових ставити нікому — у нас видатних особистостей зараз немає. Можна було б до якоїсь круглої дати, але такого не намічається. Встановлення пам`ятників Мазепі та Петлюрі я теж не підтримую.

Антон, 22 роки, журналіст:
Звісно, це може бути й фіксація пам’яті "в мармурі" — але просто поставити статую наврядчи гарний вихід. Хіба гроші відмити поможе. Є значно красивіші, креативніші пам’ятники, які справді роблять місто гарнішим. У нас таких мало — зараз пригадуються хіба пам’ятник Швейку-велопарковка у Львові біля Ратуші.

Галина Дмитрівна, 64 роки, пенсіонер:
Я проти того, щоб старі пам’ятники знищували. Хто б що не казав, але це наше минуле, хоч і не всім воно подобається. Але жодним сучасним політикам я би пам’ятник не встановила.

Ганна, 31 рік, офіс-менеджер:
Взагалі знищувати пам’ятники я б не стала, особливо якщо вони мають хоч якусь культурну цінність. Але перенести не завадило б — в якийсь заповідник, або на край міста. У центрі краще б замість пам’ятників будували фонтани, або парки відкривали, бо зараз тільки дерева зрубують.

Михайло Петрович, 57 років, держслужбовець:
Я цих націоналістів взагалі не підтримую, а вони ще й пам’ятники псують. Вандали справжні. Нехай би стояв Ленін, він же нікому не заважав, всі звикли до нього. Нові пам’ятники треба ставити не політикам, а культурним діячам. От тільки назвати когось навіть не можу. Письменникам можна, художникам.

Олег, 30 років, лікар:
Для старих пам’ятників, як-от для Леніна, треба створити музей під відкритим небом, і там їх розмістити. Хто хоче — не хай приходить і дивиться, а кому не подобається — тому вони не мулятимуть очі. А в місті нехай би краще скульптури якісь сучасні поставили, зараз таке роблять в європейських країнах.

 

Читайте также по теме