ГолосUA
09:55 09/02/2011

12 виборчих територіальних комісій на місцевих виборах безконтрольно використовували кошти — Рахункова палата

size="3">Рахункова палата провела аудит використання у 2010 році коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. 

size="3">Про це сьогодні повідомила прес-служба Рахункової палати України.

size="3">Як повідомили у відомстві, результати аудиту показали, що система управління бюджетними коштами, виділеними на організацію та проведення місцевих виборів, є провальною, оскільки відсутня система контролю за їх витрачанням як на центральному, так і місцевому рівні, немає достовірної звітності про напрями використання виділених коштів, недосконалим є нормативно-правове забезпечення фінансування виборів.

size="3">З цієї причини понад 12 тисяч територіальних виборчих комісій, які утворювалися за один-два місяці до дати проведення виборів, після їх завершення припиняли діяльність та були наділені широкими правами стосовно затвердження і зміни власних кошторисів доходів і видатків, практично діяли безконтрольно”, — зазначили у Рахунковій палаті.

size="3">В результаті перевищені граничні терміни затверджених кошторисних видатків, незаконно використовувалися кошти на зарплату і оплату ефірного часу для проведення передвиборчої агітації, кошти на виготовлення бюлетенів використовувалися понад встановлену законодавством кількість, а також неекономно витрачалися на оплату послуг з транспортного обслуговування виборів, придбання товарів і послуг після закінчення виборчого процесу. Таким чином, аудитом встановлено, що 40% коштів, одержаних перевіреними ТВК, були затверджені і витрачені з порушенням законодавства та неефективно.

size="3">Наприклад, Дніпропетровською міською виборчою комісією, внаслідок оплати транспортних послуг, замовлених у низки приватних підприємців за тарифами таксі, за наявності у інших структур значно нижчих тарифів, неефективно витрачено понад 160 тис. гривень”, — розповіли у прес-службі.

size="3">Окрім того, при визначенні ЦВК потреби в коштах на заробітну плату з нарахуваннями членам виборчих комісій та залученим спеціалістам в сумі 500 млн. грн., за даними звітності ТВК таких видатків начебто зроблено лише на 85 млн грн. (17 % до передбаченого), що явно не відповідає дійсності.

size="3">Розрахунок обсягу коштів на проведення виборів, передбаченого у державному бюджеті, здійснювався ЦВК та Мінфіном при відсутності затверджених методик та правил, наявність яких вимагає Бюджетний кодекс України. ЦВК не коригувала обсяги асигнувань, виділених місцевим бюджетам, з урахуванням змін чисельності виборчих дільниць. В цілому після завершення виборів залишилися невикористаними 145 млн. грн., які в останній день бюджетного року повернуто до Державного бюджету”, — сказано у повідомленні.

Колегія Рахункової палати відзначила необхідність вдосконалення діючого законодавства про місцеві вибори задля забезпечення системного контролю за використанням бюджетних коштів.

Читайте также по теме