ГолосUA
15:07 27/12/2009

13% української армії — жінки

В Україні близько 13% військовослужбовців становлять жінки. Це один із найвищих показників в світі. Випереджають Україну тільки декілька країн, включно з Російською Федерацією та Сполученими Штатами Америки.

Про це, як повідомили у прес-службі Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, йшлося на нараді ”Впровадження гендерної політики в Україні”.

А в таких розвинених країнах, як Велика Британія та Норвегія цей показник становить відповідно 9% та 7%.

Як зазначила експерт ООН з гендерних питань Доно Абдуразакова, Україна одна з кращих держав на пострадянському просторі щодо відповідального ставлення до впровадження гендерної рівноваги, зокрема в розрізі цілісної державної стратегії, та досягла значного прогресу у впровадженні рівності між можливостями обох статей.

У свою чергу координатор “Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні” Лариса Кобелянська зазначила, що дослідження проведені Програмою рівних прав жінок та чоловіків в Україні свідчать, що українське законодавство не має так багато прогалин щодо гендерного дисбалансу, як вважається, натомість воно не завжди коректно і відповідально використовується, особливо на місцевому рівні. Вона також закликали продумати механізм проходження майбутніми держслужбовцями, яких призначають на керівні посади, тренінгу з гендерних питань.

Під час наради учасники торкнулися також питання ґендерного бюджетування та необхідності перегляду класифікатора професій на предмет допуску жінок до низки професій.

Нагадаємо, в рейтингу рівноправ’я статей, опублікованому в щорічній доповіді Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), Україна посіла 61-е місце в світі.

Самі українці вважають, що в країні існує гендерна дискримінація жінок (24%) і чоловіків (3,3%), причому "наявність останньої практично замовчується".

За словами наукового співробітника факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Віктора Пушкаря, цифра 3,3% може бути дещо заниженою, тому що "скаржитися на дискримінацію себе за статтю суперечить стереотипам чоловічої поведінки в Україні".

За матеріалами: newsru.ua

 

Читайте также по теме