Антимонопольний комітет України рекомендував Національній раді з питань телебачення і радіомовлення України забезпечити належний контроль за погодженням компанією «Воля-Кабель» змін до послуг кабельного телебачення із абонентами.
Про це повідомила прес-служба АМКУ.
Зокрема, як передбачено законодавством, провайдер не має права без офіційного погодження з абонентом вносити зміни до характеристик програмної послуги до закінчення строку дії угоди.
Натомість, як встановила перевірка з боку Нацради, в якій взяли участь фахівці комітету, компанії «Воля-Кабель» розіслала абонентам попередження про намір закінчити перехід з аналогового способу розповсюдження програм та надавати виключно послуги у цифровому форматі.
За висновками перевірки, такі дії провайдера містять ознаки порушення вимог Закону України «Про телебачення та радіомовлення». Про вжиті заходи з цього приводу Нацрада мала офіційно поінформувати Комітет, однак така інформація досі не надійшла.
«Рекомендаційні вимоги Антимонопольного комітету мають бути опрацьовані в місячний термін. І ми розраховуємо на те, що Національна рада з питань телебачення та радіомовлення на чолі з її новообраним керівником Володимиром Манжосовим, на якого ми покладаємо великі надії, зробить спільно з Комітетом все необхідне для того, щоб права сотень тисяч українських споживачів кабельного телебачення були захищені», – зазначив у цьому зв’язку Голова Комітету Олексій Костусєв.
Як уже повідомлялося, завдяки втручанню комітету Нацрада скасувала для ЗАТ «Воля-Кабель» раніше погоджену дату переходу з аналогового способу розповсюдження на цифровий. Отже, відтепер у провайдера відсутні юридичні підстави вимагати від абонентів переходити на цифровий формат мовлення до певної дати.
Як відомо, у липні 2009 року комітет оштрафував ТОВ «Воля-Кабель» та пов’язані з компанією ВАТ «Інтернет Відео Комунікації» та ВАТ «Київські телекомунікаційні мережі» загалом на 3 мільйони гривень за монопольні зловживання у вигляді завищення тарифів. Своїм рішенням Комітет зобов’язав компанії привести тарифи на послуги до економічно обґрунтованого рівня.
13 листопада 2009 року Господарський суд міста Києва підтвердив правомірність рішення Комітету. Суд також задовольнив у повному обсязі зустрічний позов Комітету про примусове стягнення штрафу з порушників. Таке рішення суд прийняв на колегіальному засіданні, яке було ініційоване операторами з метою об’єктивного розгляду справи.