Свої політичні програми мало хто з кандидатів в Президенти України збирається виконувати.
Про це заявив експерт Інституту зовнішньої політики при Дипломатичній академії МЗС України Олександр Палій на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.
“Якщо подивитися на попередні програми, які декларувалися нашими політичними силами в 2004, 2006, 2007 роках на виборах, то стане ясно, що ніякого фактичного результату озвучення програм суспільству не принесло. Загалом політичні програми корисні тільки для тих, хто їх пише, адже програми — це суто пропагандистська річ”, — сказав він.
З Олександром Палієм погоджується й заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький. За його словами, підтвердженням того, що передвиборчі програми пишуться не для виконання є те, що в них кандидати не згадують про серйозні проблеми, кажучи лише про те, що, за великим рахунком, нікому нецікаво.
“Давайте візьмемо тему НАТО, російської мови. Це, за великим рахунком, нікого не цікавить. А ось давайте тепер візьмемо проблему реформування ЖКГ. І знайдемо передвиборчу програму, яка б містила цей пункт”, — заявив Олексій Голобуцький і додав, що найсерйозніші проблеми 2010 і подальших років абсолютно не розглядається майже всіма кандидатами.
“Це тому, що ніхто не хоче з цим зв’язуватися, оскільки всі розуміють, що будь-яка спроба реформування за тими критеріями, які зараз існують, означає знищення свого рейтингу і всієї галузі остаточно. І всі мріють про те, що все обійдеться, і ця проблема за рік-два-три — той політичний термін, який вони собі відміряли як президента, — якось сама по собі втихомириться”, — підсумував експерт.
Окрім того, на думку політологів, саме населення не хоче читати передвиборні програми.
О. Каретнікова