Плата за оренду Іршанського та Вільногірського ГЗК «Кримський Титан», підконтрольний Дмитру Фірташу, не вноситься вже рік.
Про це заявив голова Фонду Держмайна Олександр Рябченко.
Справа в тому, що офіційно термін оренди підприємств закінчився у вересні 2009 року. У той же час фактичний контроль над підприємствами залишився за структурами Фірташа, які продовжують видобуток руди на ГЗК. У підсумку, виходячи з вартості щомісячної оренди, яка в попередні роки складала 6 млн. грн., «Кримський Титан» не заплатив до державної скарбниці близько 72 млн. грн.
Накопичення боргу у ФДМ пояснюють заминкою у вирішенні питання про продовження оренди комбінатів через тривалу судову тяганину між урядом і «Кримським Титаном». «Питання оренди донині не вирішене через судові розгляди», — повідомив Олександр Рябченко.
У Фонді державного майна зараз нічого проти продовження оренди «Кримським Титаном» гірничо-збагачувальних комбінатів не мають. «Нас цілком влаштовує нинішній орендар, який під час дії контракту вчасно виконував свої зобов’язання», — заявляє О. Рябченко.
У OstChem Holding, який керує хімічними активами Дмитра Фірташа, питання боргів перед державою не коментують. Однак, як повідомили джерела в «Кримському Титані», компанії потрібні гарантії від уряду. У OstChem побоюються повторення історії кінця минулого року, коли уряд блокував роботу обох гірничо-збагачувальних комбінатів. І такою гарантією може стати тільки остаточне судове рішення з цього питання. Після цього, якщо, звичайно ж, оренда буде продовжена офіційно, «Кримський Титан» готовий буде виплатити заборгованість по орендній платі за минулий рік.
Непорозуміння між урядом і компанією Дмитра Фірташа почалися восени 2009 року, після того як уряд Юлії Тимошенко вирішив не продовжувати оренду ГЗК, а включити їх до структури створюваного НАК «Титан України». «Кримський Титан», у свою чергу, наполягав на автоматичному продовженні договору на два роки, посилаючись на відповідний пункт у контракті. В січні 2010 року окружний адміністративний суд Криму задовольнив позов «Кримського Титану» і зажадав від Кабміну продовжити термін оренди комбінатів на два роки. Однак уряд Юлії Тимошенко це рішення оскаржила, і зараз справа дійшла вже до стадії касаційного оскарження у Вищому адміністративному суді. Перше засідання у справі цього суду відбулося на початку серпня, проте коли буде прийнято остаточне рішення з цього питання, говорити ще рано.
За матеріалами: Дело />