Рівень захворюваності на грип та інші гострі респіраторні захворювання може значно піднятися наприкінці січня – на початку лютого.
Про це на прес-конференції в Києві повідомила начальник головного управління охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Раїса Моїсеєнко, передав кореспондент ГолосUA.
За її словами, це може бути спричинене, як погодними умовами, так і закінченням святкових канікул у дорослих та дітей. «Грип є і він у будь-якому штамі має достатньо серйозний перебіг, бо це інфекція. Від того, що ми зараз маємо низький рівень захворюваності, в першу чергу, через канікули у дітей, не можна розслаблятися. Епідемія дуже часто спостерігається наприкінці січня і на початку лютого, тому нам треба навпаки підвищувати рівень захисту і настороженості», — наголосила вона.
Найбільше уваги, на переконання фахівця, в цей сезон потрібно приділяти дітям. «Вже 10 січня діти повернуться до своїх навчальних закладів і для нас є надзвичайно важливим, щоб батьки, люди які несуть повну відповідальність за них, мали на увазі – в жодному випадку не можна вести дитину з будь-якими катаральними проявами – нежитем, кашлем, температурою — до дитячого організованого колективу. В іншому випадку ріст захворюваності на респіраторні може значно збільшитися», — попередила Р. Моїсеєнко. Також вона наголосила на необхідності регулярних прогулянок для дітей у зимовий період та збалансованого харчового раціону.
Окрім дітей, за словами медика, до групи ризику входять жінки, вагітні та люди похилого віку. «Це ті групи ризику, яких ми заохочуємо до імунізації через вакцинацію. Але і елементарні методи – уникнення контакту з хворими, уникнення місць великого скупчення людей, регулярне використання медичної маски у громадських місцях, регулярне полоскання ротової порожнини дезінфікуючими засобами, елементарне миття рук – теж мають велике значення для профілактики сезонних хвороб», — наголосила вона.