Прикладом непрозорої цінової політики є 2008 рік, коли були зібрані рекордні для України 53 млн. т зерна, з яких було експортовано 23 млн. т., — заявив президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ) сьогодні на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.
«Завдяки цьому Україна посіла третє місце у світі по експорту зерна. Ці цифри — гордість України, але з одного боку вони стали трагедією для селянина. Не дивлячись на величезний врожай, середні і дрібні сільськогосподарські підприємства отримали збитки, крупніші компанії вийшли по нулям», — наголосив І. Томич.
АФЗУ закликав уряд і державу вцілому якнайшвидше підійти до вирішення цього питання, «інакше наступний рік для селянина буде безперспективним, адже 75% обігових коштів фермера формує ринок зерна».
Саме тому фермери закликають політиків сісти на робочі місця і почати працювати. /> «Не треба у Верховній Раді великій кількості депутатів охороняти трибуну. Її не вкрадуть, якщо за стільки років не вкрали», — переконаний експерт.
Також землевласники пропонують внести зміни до фінансування Аграрного фонду.
«Для працездатності галузі потрібно 3-4 млрд. грн. Джерелом (фінансування — ред.) можуть бути кошти від рекапіталізації банків», — переконаний він.
Третім кроком для покращенння ситуації фермери бачать налагодження співпраці з Антимонопольним комітетом України.
«Кожен фермер готовий показати свою економіку. Але треба, щоб і всі так зробили. Всі повинні заробляти, керуючись державними принципами. А так Мінтранс підвищив тарифи на перевезення вантажу, ввівши при цьому більше обмежень. Всі, коли селянин має врожай, хочуть заробити, не залишивши йому нічого», — наголосив І. Томич.