ГолосUA
16:03 29/01/2009

Фірташа оголосили у міжнародний розшук?

Слідчий комітет при прокуратурі Російської Федерації (СКП) виніс постанову про залучення власників компанії "Росукренерго" Дмитра Фірташа та Івана Фурсіна як звинувачених у справі компанії "Highrock Holdings Ltd", власником якої є бізнесмен Семен Могилевич.

Про це повідомляє "Обозреватель" із покликанням на власні джерела.

Крім того, за попередньою інформацією, Слідчий комітет оголосив Д.Фірташа та І.Фурсіна у федеральний розшук, а також звернувся напередодні до суду із клопотанням про заочний арешт з метою оголошення їх в міжнародний розшук. За даними слідства, бізнесмени "ховаються в Україні і відмовляються виступити свідками у справі, яку СКП розслідує стосовно Семена Могилевича".

Тим часом, в офісах Д.Фірташа та І.Фурсіна заявляють, що слідство їх ні про що не повідомляло.

У Слідчому комітеті при прокуратурі РФ не коментують повідомлення про оголошення бізнесменів у міжнародний розшук. /> "Цю інформацію ми не коментуємо", — заявив офіційний представник відомства.

Водночас, в Басманному суді Москви підтвердили, що до них надійшло клопотання про посилення позиції слідства стосовно Д.Фірташа та І.Фурсіна, і воно буде розглянуте найближчим часом. Правда, представники суду відмовилися підтвердити, що воно передбачає обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою власників компанії "Росукренерго".

За даними джерел, клопотання про арешт Д.Фірташа та І.Фурсіна було подане до суду ще 23 січня. При цьому постанову про залучення їх як звинувачених слідство нібито ухвалило ще раніше — 10-12 січня цього року. Правоохоронні органи вважають, що підозрювані сприяли С.Могилевичу в ухиленні від податків, відбілюванні капіталів і шахрайстві.

У листопаді, грудні і початку січня Д.Фірташа та І.Фурсіна кілька разів викликали на допит, проте на повістки вони не відповідали, і зв’язатися з ними не вдалося. Тому обвинувачення пред’явили заочно. Якщо клопотання про заочний арешт буде задоволене судом, то Генпрокуратура оголосить їх у міжнародний розшук через Інтерпол і розпочне підготовку запиту на їхню екстрадицію з України.

На думку правознавців, це буде не так просто зробити. Так, адвокат Артем Поплавський відзначає: в постановах СКП немає слів про те, що справа С.Могилевича порушена ще й стосовно "інших осіб", до яких можна було б зарахувати Д.Фірташа та І.Фурсіна.

"Виходить так, що їм у "чужій" кримінальній справі пред’явили звинувачення, а потім і оголосили в розшук. Це є порушенням Кримінально-процесуального кодексу (КПК) РФ, розпоряджень Верховного і Конституційного судів", — відзначає адвокат.

Джерела в Москві вважають, що насправді "прив’язка" Д.Фірташа та І.Фурсіна до справи С.Могилевича — це лише мотив. А реально СКП цікавлять зовсім інші справи газових трейдерів. Наприклад, операція, в рамках, якої "Росукренерго" купив у Внешторгбанка 74,87% акцій АНГК. Більше того, під нього було організовано фіктивний приватизаційний конкурс, на якому структури Д.Фірташа придбали акції в адміністрації Астраханської області. Паралельно йшли переговори з Петром Родіоновим, власником 50% акцій "Печоранефтегазпрома" (друга половина підприємства належить групі "Газпром"), який погодився продати актив всього за $35 млн., і Д.Фірташ навіть встиг перевести ці гроші продавцю. Потім хтось запустив процес скасування операції, який ускладнився тим, що Д.Фірташ встиг заплатити. Можливо, тепер комусь необхідно довести, що повернення грошей з Росії — дуже складний процес, — вважають джерела.

 

Читайте также по теме