Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко з головою МЗС КНР Ян Цзєчи обговорили підготовку запланованого на початок вересня державного візиту Президента України Віктора Януковича до Китайської Народної Республіки.
Про це ГолосUA повідомили в прес-службі МЗС.
При цьому в Пекіні розраховують, що візит Глави Української держави відкриє нову сторінку в двосторонніх відносинах та виведе їх на рівень повноцінного стратегічного партнерства на багато років наперед, підкреслив Ян Цзєчи.
В свою чергу Костянтин Грищенко зазначив, що керівництво України підходить до діалогу з КНР з розумінням того, що відповідні відносини повинні вибудовуватися з розрахунком на довгострокову перспективу, оскільки взаємодія з Китаєм здатна на тривалий час стати одним з ключових факторів модернізації української економіки та науки.
Міністри закордонних справ України та Китаю також обговорили перспективи участі китайських компаній в реалізації масштабних інфраструктурних проектів в контексті підготовки до проведення в чотирьох українських містах матчів фінальної частини Євро-2012.
Керівник МЗС КНР у свою чергу зазначив, що забезпечена новою українською владою стабілізація політичного життя та впровадження послідовного економічного та зовнішньополітичного курсу в цьому році відкрило великі можливості для приходу китайських інвесторів в Україну та реалізації амбітних спільних наукових та виробничих проектів.
Під час зустрічі Костянтина Грищенка з представниками китайських наукових та експертних кіл, що професійно займаються українською тематикою, йшлося про необхідність активізації гуманітарного співробітництва, збільшення числа студентських обмінів, розширення можливостей для вивчення китайської мови в Україні та української в КНР.
Китайські українознавці у своїх виступах також підкреслювали, що нові політичні реалії в Україні дозволяють Києву та Пекіну стати справжніми стратегічними партнерами, що спільно реалізовуватимуть амбітні проекти, починаючи від участі китайських компаній у видобутку вуглеводнів на шельфі Чорного моря до створення нового залізничного контейнерного маршруту від портів в Східному Китаї до Відня. />