Кандидатура на посаду голови НАК “Нафтогазу” залежатиме від намірів влади щодо цієї компанії.
Про це ексклюзивному інтерв’ю кореспонденту ГолосUA заявив економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Ільдар Газізулін.
“Головне, яка буде мета у цієї людини щодо компанії. Зокрема, чи буде реформовано “Нафтогаз”, яким чином він буде реструктуризований. Також, звичайно важлива особистість, але більш важливо, які будуть наміри уряду щодо цієї компанії”, — відзначив він.
При цьому експерт зауважив, що “це не обов’язково має бути прибічник регіоналів”. “Важливо не яка особа, а яка політика цієї особи. Тому, це може бути будь-хто”, — пояснив він.
За словами економіста, “традиційно на посади великих державних компаній у полі “Нафтогазу”, “Укрзалізниці”, “Укртелекому” чи то інші, призначались люди, в принципі, за партійною ознакою. Але не менш важливо, яка політика держави щодо цієї компанії. Тобто можливо, на неї (компанію — ред.) покладуться соціальні функції держави чи то все-таки будуть певні реформи з метою підвищення ефективності даної кампанії, її послуг тощо. Зрозуміло, що “Нафтогаз” одна з проблемних компаній в Україні і вона несе великі ризики для державного бюджету і для уряду”.
При цьому І. Газізулін не назвав призвіща ймовірного кандидата на посаду голови “Нафтогазу”.
“Керівники завжди були підпорядковані рішенню уряду і відповідно до певної політичної сили, яка їх призначила. Це безумовно негативна ситуація і якщо вона повториться — посада буде політизована, а це негарно”, — пояснив він.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів 3 березня прийняв відставку голови правління НАК "Нафтогаз України" Олега Дубини. Голова "Нафтогазу України" Олег Дубина написав заяву про відставку за власним бажанням. На посаду голови "Нафтогазу" Дубина був призначений 24 грудня 2007 року за квотою БЮТ.
В середу Верховна Рада відправила у відставку уряд Юлії Тимошенко.
О. Оснач