Керівництво Аграрного фонду продало зернотрейдерам за заниженими цінами більшу частину недоторканого запасу продовольчого зерна — 1,137 мільйона тонн. Цю інформацію підтверджує джерело «ДТ» у Держказначействі.
При тому 90% зерна із проданих 1,137 мільйона тонн стали власністю семи зернотрейдерів — компаній «Агропродекспорт», «Інтертрейдінг Україна», «Імперо-Фудз», «Волари-Експорт», «Українські аграрні інвестиції», «КийАгроПродукт» і «Сєрна». За інформацією «Дзеркала тижня», продаж зерна було здійснено із 4 червня по 21 липня поточного року. При тому зерно було продане за заниженими цінами.
У відповідності до чинного законодавства, Аграрний фонд міг здійснювати продаж зерна за середньозваженими цінами, що склалися протягом трьох попередніх торгових сесій на Аграрній біржі та сертифікованих нею акредитованих товарних біржах, але не нижчими від ціни закупівлі, з урахуванням витрат за зберігання зерна, його перевезення, навантаження та розвантаження.
Якщо у другому кварталі ціна реалізації тонни пшениці першого класу з усім маркетинговим ланцюжком становила 1607 гривень, АФ продавав її за 1210 гривень Збитки на тонні, таким чином, становили 397 гривень. Пшениця другого класу продавалась зі збитками 338 гривень за тонну, третього — 227, жито першого класу — 311, другого — 297, третього — 252 гривень
На даний момент запаси Аграрного фонду становлять близько 350 тисяч тонн. За інформацією джерела «Дзеркала тижня», із нового врожаю Аграрний фонд закупив лише 33 тисячі тонн зерна.
При тому близько двох тижнів тому генеральний директор АФ Олександр Маренець зі своїм заступником Олександром Лавринчуком стверджували, що фонд має достатні залишки зерна урожаїв 2007—2009 років в обсязі 1,1 мільйона тонн і в найближчі два-три місяці сформує необхідний запас.
Водночас працівники Держказначейства підтвердили «Дзеркалу тижня», що саме у згадуваний півторамісячний період торгів на рахунки Аграрного фонду надійшло 1,233 мільярда гривень, зокрема, за пшеницю — 1,128 мільярди, що відповідає 1,145тисячам тонн, і 105 мільйонів гривень — за жито, що еквівалентно 136 тисячам тонн.
За матеріалами: Дзеркало тижня