ГолосUA
17:58 28/10/2008

Кінах: промисловці і підприємці наполягають на публічному обговоренні умов співпраці України і МВФ

Промисловці та підприємці наполягають на публічному обговоренні співпраці України і Міжнародного валютного фонду.

Про це заявив народний депутат, заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Анатолій Кінах, повідомили у прес-службі Партії Регіонів.

За його словами, колосальною проблемою України є високий рівень зовнішньої корпоративної заборгованості банків, підприємств та компаній – до 90 млрд. доларів, яка за останні два роки зростає темпами до 45% на рік. «Більша частина цих коштів витрачалася на споживацьке кредитування, що лише поглиблювало інфляційні процеси, руйнувало інвестиційно-інноваційну політику», – наголошує він.

Політик зазначив, що до кінця 2008 року необхідно погасити 8,8 млрд. доларів валового корпоративного боргу. «Повинна бути чітка співпраця Кабінету Міністрів, Парламенту і Національного банку з питань обслуговування боргу, аж до складення і прийняття спеціальної програми, яка б враховувала завдання зниження від’ємного торгівельного сальдо, запобігання тенденціям відтоку капіталу та погіршення платіжних балансів», – вважає він.

На переконання Анатолія Кінаха, перед тим, як брати в МВФ черговий кредит на суму 16,5 млрд. доларів, необхідно ретельно проаналізувати структуру і характер існуючого боргу, а потім домовитися про обслуговування нового займу. «За участю промисловців, підприємців, роботодавців влада повинна затвердити умови кредиту та програму, за якою ця позика буде працювати на оздоровлення національної економіки», – підкреслив парламентар.

Як зазначив Анатолій Кінах, неприпустимо, щоб міжнародний борг сприяв охолодженню економіки, а фінансова криза розв’язувалася в країні за рахунок населення. «Ми бачимо в урядовій програмі пропозиції щодо замороження соціальних виплат, мінімальної зарплати. Це неприпустимо. Важливо не допустити шокової терапії, підвищення цін, особливо в житлово-комунальному господарстві. Необхідно провести дієві антикризові заходи не лише в банківській сфері, а і в бюджетоутворюючих галузях економіки – металургії, машинобудуванні, хімічній промисловості, – наголосив він. — Усі дії уряду у складний кризових період мають бути спрямовані на підвищення довіри населення до банківсько-фінансової системи, держави в цілому».

 

Читайте также по теме