Кожен другий українець не має бажання проявляти благодійність у новорічні свята.
Такі дані соціологічного опитування ГолосUA повідомив директор соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.
«В ході опитування 47% людей такого бажання не виявили. 6% опитаних не змогли визначитися з цього приводу», — зазначив він.
Разом з тим, за словами О. Антиповича, готові проявити благодійність майже третина українців – 27%.
«Респондентам, які не проти проявити благодійність у період новорічних свят, або ще не задумувалися над цим, була надана можливість вказати, перешкоди, які можуть завадити зробити це. В результаті лише 16% з них зазначили, що не бачать жодних перешкод проявити благодійність у період новорічних свят», — зазначив соціолог.
Решта — майже 80% – знайшли аргументи: 59% опитаних серед перешкод бачать власні фінансові можливості, 10% – відсутність інформації про те, кому потрібна допомога, 5% – відсутність інформації, як це зробити, ще 3% – може не вистачити часу.
«Таким чином можна припустити, що з 27% опитаних, які виявили бажання проявити благодійність у період новорічних свят, лише кожен п’ятий зробить це на ділі. А це означає, що цими новорічними святами благодійність проявлять лише близько 5-6% громадян України», — резюмував О. Антипович.
У перерахунку на всіх мешканців реальну благодійність у період новорічних свят слід чекати лише від 7% мешканців Півдня, 7% — Заходу, 4% — Центру, 4% — Півночі, 3% – Сходу та 2% — Донбасу.
Лише 16% опитаних зазначили, що відповідати за те, щоб благодійну допомогу в новорічні свята отримали ті, хто потребує її, повинен «кожен громадянин у тому числі і я». В той же час 28% опитаних громадян переклали відповідальність на вітчизняні благодійні організації та фонди, 28% — на державні структури, 17% — на багатих, 4% — на міжнародні організації, фонди, 3% — на політичні партії.
«Цікаво, що люди, які не виявили жодного бажання до благодійності у період новорічних свят, найбільшу відповідальність за неї поклали на багатих і державу. Найвищий рівень усвідомлення громадянами власної відповідальності за благодійність виявився серед мешканців Півдня. Переважно це люди середнього віку, середньої спеціальної освіти та середніх статків», — розповів фахівець.
Опитування було проведено 11 – 18 грудня 2010 року шляхом формалізованого інтерв’ю 2000 чоловік з різних регіонів України віком від 18 років. Можлива похибка не перевищує 3%.