Конституційни суд міг би придумати більш елегантне формулювання ухвалення рішення, ніж “топорне посилання” на новий регламент.
Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту ГолосUA заявив політолог Олексій Гарань.
“Суд міг придумати більш елегантні формулювання. В даному випадку це топорне посилання, що нібито прийнятий новий регламент. Я думаю, що будь-який юрист розуміє, що Конституція є вищою ніж регламент”, — відзначив він.
“На жаль КС показав, що фактично суду як такого, не існує, це орган, який приймає виправдані правові рішення. Я думаю, що судді не дуже добре попрацювали і це особливо прикро”, — зауважив політолог.
На думку О.Гараня, в країні відбувається процес монополізації влади.
“В країні відбувається процес монополізації влади. Я б сказав ситуація виглядає гірше ніж вона прогнозувалась перед вступом Януковича на посаду Президента. Я вважав, що Янукович та ПР діятимуть більш виважено, більш компромісно, і що власне чомусь навчились. Те, що відбувається зараз, все спростовує і ми бачимо тенденцію розвитку ситуації в надзвичайно небезпечному напрямку, зокрема це демонструє рішення КС”, — пояснив він.
Нагадаємо, 8 квітня Конституційний Суд України оприлюднив своє рішення за поданням 68 депутатів від Партії регіонів щодо офіційного тлумачення змін до Регламенту, цим самим визнав коаліцію у Верховній Раді дійсною.
9 березня Верховна Рада внесла до ст. 61 Закону України «Про Регламент Верховної Ради» зміни, які передбачають формування коаліції не тільки фракціями, але й народними депутатами. За цей проект змін проголосували 235 народних депутатів.
11 березня в парламенті було оголошено про створення коаліції Стабільність і реформи. До її складу увійшли тоді фракції Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина, а також по 6 депутатів від БЮТ і НУ-НС і 4 позафракційних — в цілому 235 осіб. Наразі вона налічує 240 чоловік.
О.Оснач