color="#000000">
face="Arial, sans-serif">
size="2">Ліквідація рекапіталізованих банків підірве довіру населення до національної банківської системи.
color="#000000">
face="Arial, sans-serif">
size="2">Таку точку зору висловив керівник Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло у коментарі кореспонденту ГолосUA.
color="#000000">“
color="#000000">
face="Arial, sans-serif">
size="2">Я би не вітав такої рекомендації. Ліквідація банків (“Родовід” та “Київ”- ред.) може негативно позначитись загалом на довірі вкладників і клієнтів українських банків, зіграти дуже погану роль для стабільності національної банківської системи”, — сказав він.
color="#000000">
face="Arial, sans-serif">
size="2">Загалом, за словами фахівця, МВФ погодився на державну рекапіталізацію банків, введення тимчасового державного управління тому, що це було критично необхідно задля стабільності державної фінасової системи. “Це не властиво МВФ. МВФ прагне забезпечення макимальної лібералізації банківського сектору. Думаю, що вони подивилися і оцінили, що далі робити з цими банками. “Укргазбанк”, вочевидь, вже час лібералізувати, а ті банки – ще не стабілізувались під зовнішнім державним управлінням, тому їх треба просто ліквідувати. Це трошки шаблонне, можливо, мислення”, — додав він.
color="#000000">
face="Arial, sans-serif">
size="2">Нагадаємо, У МВФ вважають, що, з урахуванням великих бюджетних витрат на фінансовий порятунок трьох рекапіталізованих в 2009 році банків — “Родовід”, “Київ” та “Укргазбанк” — для держави дешевше виплатити вклади населення через Фонд гарантування вкладів і ліквідувати проблемні “Родовід Банк” та “Київ”. За повідомленнями ЗМІ, експерти місії МВФ погодилися переглянути свою точку зору після того, як Національний банк України пообіцяв взяти відповідальність за долю цих банків на себе.
Читайте также по теме