ГолосUA
15:18 12/12/2010

Майже половина дорослих українців мають мінімум одне хронічне захворювання

 

Більше 40% дорослого населення України у віці від 18 до 65 років мають як мінімум одне хронічне захворювання або стан, більше 7% мають декілька (три або більше) хронічних захворювання або стани. Такі дані містяться в дослідженні Світового банку під назвою «Основні причини високого рівня смертності в Україні», текст якого має «Дзеркало  тижня».

Хоча з цією проблемою сьогодні стикаються всі країни світу, проте в Україні, у порівнянні з тією ж Європою, набагато частіше хворіє молодь.

Захворювання найбільш поширені на заході (40%), але інтенсивність захворюваності (згідно з дослідженнями щодо кількох хронічних станів) вища на сході. Зокрема, у цьому регіоні найчастіше діагностують високий рівень холестерину і цукру, відповідно тут спостерігається і найвищий відсоток інсультів та інфарктів. Жінки хворіють частіше, і живуть на 12 років довше за чоловіків, а, отже, більшу частину життя проводять у поганому стані здоров'я. Залежність від матеріального положення не простежується — хворіють і бідні, і багаті.

Найбільш поширене хронічне захворювання — стенокардія, яка може стати причиною інфаркту (7,3% вибірки), за нею йдуть гіперхолестеринемія, тобто високий рівень холестерину в крові (3,8%), діабет (3,6%), остеопороз (2,4%). Поширеність раку у вибірці — 0,8%. Найчастіше українці просто не доживають до тих років, на які припадає середній вік захворюваності на рак.

Читайте также по теме