ГолосUA
08:09 16/05/2009

Міноборони закуповувало пальне за завищеними цінами

Договори про закупівлю нафтопродуктів для потреб армії, укладені Міністерством оборони України в 2008 році, передбачали закупівлю палива за цінами на третину вищими від роздрібних.

Як повідомило у своїй публікації "Дзеркало тижня", за підрахунками Головного контрольно-ревізійного управління України, загальну суму завищено на 54,3 мільйона гривень.

Йдеться про три укладені Міноборони договори № 246/1/08/4, № 246/1/08/5, № 246/1/08/6 від 31 березня 2008 року і договір № 246/1/08/7 від 24 квітня 2008 року. Постачальниками палива для військових за завищеними цінами стали ТОВ «Інтертрейд Ойл», ТОВ «Фінанс менеджмент», ТОВ «Гепард» і ТОВ «Торговий дім «Слов’янськая група».

Так, у ТОВ «Гепард» Міноборони купило бензин А76 за ціною 6,40 гривень, тоді як у роздрібі він коштував 4,78 гривень, бензин А95 і дизельне паливо — по 7,15 при роздрібній вартості 5,30.

За наявності достатньої кількості підприємств, що виробляють бензин і дизельне паливо, всі відібрані для співпраці посередники не мають ніякого стосунку до НПЗ. Деякі з цих компаній пов’язані через своїх засновників з фірмами, що надавали послуги з організації харчування солдатів.

У серпні 2008 року матеріали ГоловКРУ щодо неефективності використання коштів при закупівлі Міністерством оборони паливно-мастильних матеріалів витребувала за зверненням віце-прем’єр-міністра Олександра Турчинова Генеральна прокуратура.

У грудні Генпрокуратура відзвітувала: «За висновками фахівців ГоловКРУ, ціни за укладеними Міністерством оборони договорами постачання паливно-мастильних матеріалів завищено на загальну суму 54,3 млн. гривень… Відтак керівництвом оборонного відомства не забезпечено виконання вимог ст. 7 Бюджетного кодексу України стосовно ефективного використання бюджетних коштів».

Однак в цьому ж листі на ім’я віце-прем’єра генпрокурор Олександр Медведько вказав, що «в акті перевірки не наведено фактів спричинення шкоди (збитків) державі унаслідок дій службових осіб Міністерства оборони України» і «отже, підстав для прийняття рішення у порядку ст. 97 КПК України щодо порушення кримінальної справи не вбачається».

 

Читайте также по теме