У серпні в Україні встановилася спекотна погода — 40-42°С, не характерна для клімату України. Міністерство охорони здоров’я України рекомендувало здійснювати заходи для послаблення несприятливої дії високої температури в житлових та громадських будинках, офісних приміщеннях.
Про це повідомила прес-служба відомства.
Зокрема, Міністерство рекомендувало населенню застосовувати сонцезахисні пристрої на вікнах, а також вікна із тонованим склом, встановити локальні кондиціонери, централізовані системи кондиціювання, охолодження та вентиляції в будинках та повітряні завіси на входи у будинки.
Міністерство з надзвичайних ситуацій наполегливо попросило роботодавців скоротити робочий день, змінити початок та закінчення робочого дня, обладнати кімнати відпочинку з оптимальними параметрами мікроклімату та повітрообміну. Обідню перерву працівників пропонується збільшити до 3-4 годин, виключивши роботу в найспекотніший період з 13 до 16 години. Роботу ж, що потребує великих фізичних зусиль та відповідно супроводжується виділенням тепла організмом людини, планувати на ранішні або вечірні години.
МНС рекоменлдувало при роботі на відкритому повітрі обов’язково застосовувати головні убори та сонцезахисні окуляри, встановити кілька перерв з прийняттям прохолодного душу та забезпечити працюючих якісною питною водою.
З метою профілактики порушень водно-сольового балансу вода повинна містити мінеральні солі та мікроелементи, зазначили у Міністерстві. Для профілактики порушень імунної системи рекомендовано вітамінопрофілактику та овочеві дієти.
«Згідно із ст.13 Закону України "Про охорону праці" забезпечення належних умов праці працівників, створення нормативних значень параметрів мікроклімату з метою попередження зниження їх працездатності є обов’язком роботодавця, за порушення якого він несе безпосередню відповідальність», — сказано у повідомленні відомства.