ГолосUA
13:36 21/05/2010

На створення ОСББ у черкаському бюджеті закладено 800 тисяч гривень

У цьогорічному бюджеті Черкас на капітальні ремонти в будинках, які створили об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), закладено 800 тисяч гривень. Таким чином мешканці конкретного будинку можуть зробити капітальний ремонт даху, відремонтувати каналізацію, утеплити стіни чи встановити лічильники.

Про це кореспонденту ГолосUA повідомили у прес-службі міськвиконкому.

За словами начальника відділу сприяння утворення ОСББ департаменту житлово-комунального комплексу міськвиконкому Світлани Слодзік, майбутнє житлового фонду міста за ефективним власником, яким повною мірою можна вважати ОСББ, коли мешканці безпосередньо відповідають за свій будинок і територію довкола нього.

Нині все більше городян зважуються на створення ОСББ. Для порівняння: якщо до 2009 року в місті існувало 60 таких об’єднань, то на сьогодні в Черкасах створено вже 91 ОСББ. /> “Кошти на капітальні ремонти будинків державою не виділяються. Тоді як міський бюджет не спроможний повністю утримувати житловий фонд” — сказала С. Слодзік.  

Аби простимулювати створення ОСББ і допомогти мешканцям здійснити доволі затратні капітальні ремонти, міською радою у 2008 році була затверджена Програма формування ефективного власника житла. Ця програма передбачає, що у міському бюджеті на потреби ОСББ закладаються кошти, які можна використати на умовах 50-відсоткового співфінансування з об’єднаннями.

Приміром, у 2009 році на проведення капітальних ремонтів ОСББ у міському бюджеті було закладено 500 тисяч. Хоча використали лише близько 300 тисяч. Ці кошти отримали десять ОСББ. Як пояснює Світлана Слодзік, без наявності у ОСББ власних заощаджень (50 % на співфінансування певних робіт) не можливо отримати допомогу з міського бюджету.  

За словами начальника управління житлово-комунального господарства міськвиконкому Василя Старікова, на балансі служб з утримання будинків перебуває 1114 черкаських багатоповерхівок, з яких – у 160-ти протікає дах. Оскільки міський бюджет не може забезпечити капітальні ремонти всього житлового фонду. Тому сьогодні комунальні служби змушені домовлятись з мешканцями, аби ремонти робити їхнім коштом, зараховуючи це, як квартплату. Тоді як можна було піти іншим шляхом, створивши ОСББ.

Служби утримання будинків з кожної гривні, які сплачують мешканці у вигляді квартплати, 20 % відразу ж віддають державі у вигляді ПДВ. Тоді як ОСББ повністю звільняються від оподаткування і всі кошти лишаються на місці.

В. Середа
 

Читайте также по теме