Тенденція глобального потеплення клімату на наступні два десятиліття зміниться пониженням температури.
Таку думку висловив один з провідних кліматологів світу Моджіб Латіф (Mojib Latif) з німецького Інституту морських досліджень імені Лейбніца.
Виступаючи на кліматичній конференції ООН в Женеві, учений заявив що нас чекають "одне або навіть два десятиліття, протягом яких температура знижуватиметься".
Багато кліматологів згодні з тим, що короткостроковий прогноз кліматичних змін значно менш однозначний, чим вважалося раніше.
"Ми знаємо більше про те, що станеться в 2050 році, ніж про те, що трапиться в наступному", — відзначив Віки Поуп з британського метеорологічного відомства.
М. Латіф передбачив, що в наступні декілька років тенденція до похолодання, пов’язана з природними причинам, домінуватиме над потеплінням, викликаним діяльністю людини. Це похолодання пояснюється циклічними змінами океанських течій і температури в північній Атлантиці, феноменом який називають Північноатлантичним ваганням. Це вагання визначає погоду в Північній Америці і в Европе.
На думку вченого, саме Північноатлантичне вагання може бути відповідальне за деякі епізоди сильного підвищення температури в останні три десятиліття. Проте тепер воно перейшло у фазу, що забезпечує похолодання.
У свою чергу, В. Поуп відзначив, що різке скорочення площі арктичного льоду останніми роками також може бути зв’язане частково швидше з природними циклами, чим з глобальним потепленням. При цьому попередні дані говорять про те, що цього року льодовики будуть танути значно менше, ніж в 2007 і 2008 роках.
За матеріалами «РИА-новости»