В Національній Академії Наук України розробили кардинально нову методику дослідження якості води на клітинному рівні і пропонують впровадити її в практику Держкспоживстандарту.
Про це в ексклюзивному інтерв’ю кореспонденту ГолосUA заявив академік НАН України, директор Інституту колоїдної хімії та хімії води Владислав Гончарук.
“Я розробив ГОСТИ, які вже давно передані в Держспоживстандарт. Я ввів абсолютно нову точку зору про якість води, і як вона впливає на біологічні об’єкти. Це біологічне тестування води”, — сказав науковець
За його словами у світі існує близько 35 мільйонів хімічних сполук, в Україні ж контролюють присутність 29-ти. ВООЗ рекомендує контролювати 95 хімічних сполук у воді, в США понтролюють 102. Однак, на думку українських науковців це неефективна методика. Розробка НАН України полягає у впливі досліджуваної води на живі клітини організму. Такі дослідження були названі біотестуванням води і надають можливість побачити фізіологічну придатність її до організму. Владислав Гончарук зазначив, що займався розробкою методу тестування води на клітинному рівні 25 років і це є ноу-хау у світі.
К.Коваленко