ГолосUA
10:13 19/01/2011

Нацбанк порахував, як працює адмінреформа

У листопаді кількість штатних працівників порівняно з попереднім місяцем зменшилась на 0,4%, а порівняно з відповідним місяцем 2009 року – зросла на 2,1%.

Про це йдеться в аналітичному огляді Національного банку України, передала прес-служба НБУ.

Як повідомили аналітики Нацбанку, порівняно з періодом на початок кризи (вересень 2008 року) кількість штатних працівників склала 93,7%. Порівняно з жовтнем найбільше зменшення кількості працівників відбулося у сільському господарстві (на 5,9%), рибальстві (на 2,2%), будівництві (на 1,8%), що пов’язано з сезонними чинниками.

При цьому найбільше зростання відмічалось у сфері освіти (на 0,5%), торгівлі (на 0,4%).

Не відмічено змін штатної чисельності працівників у державному управлінні та діяльності транспорту та зв’язку. Порівняно з відповідним місяцем попереднього року збільшення кількості працівників супроводжувалось збільшенням відпрацьованого робочого часу (годин) одним штатним працівником: у листопаді на 7,9% (проти зменшення на 2,1% у жовтні)”, — зазначено у повідомленні.

Збільшення інтенсивності використання робочого часу спостерігалось за всіма видами економічної діяльності, а найбільше – у діяльності готелів та ресторанів (зростання на 18,7%).

Обсяги вимушеної неповної зайнятості дещо зросли і склали у листопаді 4,6% від середньооблікової кількості працюючих (проти 4,5% у жовтні). Серед складових вимушеної неповної зайнятості зросла частка працівників, які з ініціативи адміністрації працювали в режимі скороченого дня/тижня (на 0,1 п.п. До 4,2% від середньооблікової кількості штатних працівників). Частка працівників, які перебували у відпустках з ініціативи адміністрації, залишилась на рівні попереднього кварталу (0,4%).

Як і в попередньому місяці, найбільший рівень вимушеної неповної зайнятості залишається в будівництві (17,3% працівників проти 16,4% у жовтні), а найменший — у державному управлінні та освіті (на рівні 0.1% середньооблікової кількості працівників).

Читайте также по теме