Сьогодні відбулося розширене засідання Національної ради з питань охорони здоров’я населення України, на якому розглядалися питання сучасного стану медикаментозного забезпечення населення України та шляхи його оптимізації.
Про це Голос.UA повідомили у прес-службі Секретаріату Президента.
За словами Голови Нацради, радника Президента України Миколи Поліщука, на фармацевтичному ринку України склалася неконтрольована і загрозлива ситуація щодо доступності медикаментів для населення, відповідно й лікування.
«У першому кварталі 2008 року медикаментозний кошик подорожчав на більш ніж 30% за рахунок закупівель більш дорожчих ліків, а не їхньої кількості. У свою чергу, ринок вітчизняних препаратів зменшився з 40% до 25 відсотків у грошовому вимірі та з 70% до 60% в упаковках. Отже, люди більше витрачають грошей, але менше споживають ліків, тобто не доліковуються», — наголосив Микола Поліщук.
Радник Президента вважає, що фінансова та економічна криза у вересні-жовтні поточного року та зміна курсу долару США призвела до того, що іноземні фармацевтичні компанії підвищили ціни (на оптові закупівлі) на 30-40%.
«Це стало можливим через недосконалість регулюючої ролі влади на ціну та вживання медикаментів. Прикладом є Російська Федерація, де вартість на аналогічні медикаменти, що ввозяться з-за кордону, значно нижче, ніж в Україні», — стверджує він.
Нацрада пропонує розробити та подати на схвалення уряду проект постанови щодо механізму ціноутворення на лікарські засоби в Україні з метою їх оптимізації відповідно до суспільних можливостей та компенсації населенню за куплені медикаменти для лікування найбільш поширених захворювань.
Також у період процедури реєстрації лікарських засобів в Україні пропонується передбачити введення системи декларування цін, їхню дифференціацію та забезпечення цією інформацією контролюючих органів з метою обмеження зростання вартості даних засобів.