Необхідно оподатковувати всі види депозитів — експерт

 

size="4">Запровадження податку на доходи, отримані від банківських депозитів, ніяк не вплине на цей сектор економіки.

 

size="4">Про це заявив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко у ексклюзивному інтерв’ю кореспонденту ГолосUA.

 

size="4">«Я розумію, що це іде сильне лобіювання з боку банкірів і всі ці розмови про те, що в ніякому разі не можна вводити податок на депозит, що довіра до банків буде підірвана, а вона тільки повернулась, — мені здається що це тільки спекуляція на цю тему. У більшості країн, коли відкривається депозит у Європі чи США автоматично знімається податок», — сказав експерт.

 

size="4">За його словами, 5% є невеликим податком. Для прикладу фахівець порівняв, що при запровадженні цієї фіскальної норми депозит у 10% річних даватиме прибуток у 9,5% річних. «Це настільки мінімальні суми, що люди не будуть на них звертати увагу», — констатував О. Устенко.

 

size="4">Разом з тим він наголосив, що не можна вводити цей податок диференційовано, адже при запровадженні податку лише на депозити від 200 тисяч гривень, що пропонується у проекті Податкового кодексу, люди почнуть вкладати кошти у кілька банків одночасно і держава буде витрачати колосальні ресурси на відслідковування цього. На думку експерта, податок має бути для всіх видів депозитів.

Читайте также по теме