ГолосUA
11:29 11/02/2011

Перший українець відправиться в космос як турист у 2012 році

У 2012 році телеведучий Першого національного каналу Андрій Пальчевський стане першим українцем, який відправиться в космос як турист.

Згідно з інформацією, півтора роки тому він зареєструвався для такої подорожі на сайті компанії “Virgin Galactic”, яка першою в світі вже з 2012 року має намір здійснювати польоти в космос з туристами на борту.

«До космосу у мене любов з дитинства: я народився у рік першого польоту в космос Юрія Гагаріна, в 1961-му. Крім того, я — типовий адреналіновий наркоман і освоюю все, що літає», — зазначив А. Пальчевський.

Дізнавшись про польоти, він поїхав у Космопорт в пустелі Мохаве в Каліфорнії. «Зустрівся там з винахідником корабля “SpaceShipOne” (перший приватний літальний апарат для польотів вище 100 км) Бертом Рутаном і з керівником компанії “Virgin Galactic” Річардом Бренсоном. З документів я, крім тих, що засвідчують особу, надав довідку про повне здоров'я, а також отримав довідку про проходження спецпідготовки (три дні мене вчили, як поводитися в невагомості і тренували вестибулярний апарат)», — зазначив телеведучий.

Для того, щоб піднятися над Землею на 110 км, А. Пальчевський, який також є керівником київської медлабораторій “Eurolab”, заплатив 250 000 євро.

Телеведучому прийшло підтвердження, що він увійшов до першої сотні кандидатів, які будуть літати туристами в космос з 2012 року (зараз “Virgin Galactic” проводить випробування корабля. Бренсон заявляв, що першими відправить у космос всю свою сім'ю, а потім — зареєстрованих кандидатів).

«У сертифікаті, який мені прислали, сказано, що я буду 87-м у цій сотні. Однак мені підтвердили, що я буду першим з країн колишнього СРСР. Не дочекаюся, коли відчую невагомість і побачу Землю зі сторони», — додав він.

Перший приватний ракетоплан “SpaceshipTwo”, розробку якого фінансує бізнесмен Річард Бренсон, призначений для здійснення суборбітальних (висотою близько ста кілометрів над Землею) космічних польотів.

Планується, що до висоти близько 16 кілометрів “SpaceshipTwo” підніме літак-носій “WhiteKnightTwo”, а далі ракетоплан відстикуется і вирушить у самостійний політ тривалістю близько двох годин.

За матеріалами: Дело

Читайте также по теме