ГолосUA
08:50 18/03/2010

«Південмаш» постачатиме деталі для американських ракет — ЗМІ

Українське виробниче об’єднання «Південмаш» виграло тендер на поставку першого ступеня для американської ракети-носія Falcon 9.

Про це повідомляє газета «Дело».

На самому «Південмаші» свою перемогу в тендері не коментують, посилаючись на комерційну таємницю. За словами учасників ринку, Україна вже давно співпрацює з США та Канадою в космічній сфері, проте інформація щодо проектів суворо засекречена. З цієї ж причини не розголошується і вартість українських комплектуючих для американської ракети. Єдине, що сьогодні відомо — це загальні цифри щодо проекту. Зокрема на програму заміни Space Shuttle адміністрація Обами виділила більше 1,9 млрд. дол. А всього на цей космічний проект Білий дім має намір витратити понад 6 млрд. дол.

Перший ступінь, агрегат, який постачатиме «Південмаш» до США, — найбільш важлива частина ракети-носія. Вона розганяє всю ракету до необхідної для виходу у відкритий космос швидкості. Відомо, що агрегат цими днями успішно пройшов випробування. Запуск самої Falcon 9 запланований на 12 квітня цього року, зазначає «Дело».

Falcon 9 була розроблена американським космічним агентством NASA у рамках проекту, який повинен замінити космічні човни Space Shuttle. У NASA планують, що за допомогою цієї ракети на орбіту буде виводитися космічний корабель Dragon для доставки на Міжнародну космічну станцію астронавтів і вантажів.

Розробка космічних кораблів, які повинні будуть доставляти астронавтів на орбіту, для США вкрай важлива. У цьому році запланований останній політ Space Shuttle. Після цього Америка практично втратить можливість самостійно відправляти астронавтів у космос. І якщо в цьому році проект із запуску Dragon провалиться, NASA доведеться платити Росії по 51 млн.дол. за доставку на орбіту кожного астронавта.

Falcon 9 — багаторазова ракета-носій компанії SpaceX. Ціна виведення корабля на орбіту цієї ракетою складе від 44 млн. дол. до 50 млн. дол. SpaceX розвиває кілька центрів зі стартовими майданчиками. Перший з них розташований на мисі Канаверал (Флорида, США). Інший стартовий майданчик розташований на острові Омелек (Маршаллові Острови).

 

Читайте также по теме