Представники української легкої промисловості вимагають заборони ввезення секонд-хенду в Україну. />
Свою позицію вони озвучили під час круглого столу з питань легкої промисловості під головуванням віце-прем’єр-міністра Бориса Колеснікова, повідомила прес-служба Держкомпідприємництва.
«Я вважаю, що секонд-хенд – це ганьба для країни. Подивіться, наскільки збільшилось кількість хвороб шкіри у наших людей. Під секонд-хендом завозиться бозна-що, в тому числі й контрабанда. Я, як виробник, який сьогодні працює, хочу жити в рівних умовах з іншими виробниками», –наголосив Михайло Воронін, голова наглядової ради ВАТ «Швейна фабрика Воронін».
Відомий кутюр’є зазначив, що через такі неконкурентні умови в галузі, вітчизняна легка промисловість фактично знищена. Лише в Києві, де в 90-х роках працювало 7 підприємств із чисельністю працівників в середньому по 2 тис. осіб, наразі залишилось тільки одне.
Крім неконтрольованої контрабанди, ще однією проблемою є нерівність умов між підприємствами, що чесно сплачують всі податки, та СПД, які можуть дозволити знижувати вартість своєї продукції та пропонувати більші зарплати за рахунок оптимізації податків. Через це молоді кадри, здобувши досвід та високу кваліфікацію на підприємстві, зрештою переходять до так званих «тіньовиків».
Михайло Воронін заявив, що галузь готова спільно з урядом працювати над питанням захисту українського ринку легкої промисловості та створенням рівних умов для гравців ринку.
За словами голови Держкомпідприємництва Михайла Бродського, ситуацію у галузі покращить прийняття Податкового кодексу. Документом передбачено, що підприємства легкої промисловості, які не працюватимуть на давальницькій сировині, на 10 років звільнятимуться від податку на прибуток. Крім того, нині розглядається можливість заборони ввезення секонд-хенду на митну територію України.
Довідка. За даними Української асоціації легкої промисловості, за І півріччя 2010 року у порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяги імпорту товарів легкої промисловості зросли на 26,2% і в 2,1 рази перевищили обсяги експорту. Водночас середній рівень митної вартості цих товарів знижується. Так, у середньому митна вартість чоловічого костюму за згаданий період склала 3,27 дол. США за одиницю, жіночого костюму – 3,17 дол. США, шкіряного взуття – 8,35 дол. США тощо.