Розслідування справи щодо Лозинського підтвердило неефективність правоохоронних органів.
Про це заявив Президент України Віктор Ющенко під час засідання колегії Генеральної прокуратури, повідомили у прес-службі Президента.
Він знову наголосив на тому, що керівництво області та обласних правоохоронних органів Кіровоградщини має зрозуміти свою відповідальність і подати у відставку. «На руках цих людей кров, через вашу професійну бездіяльність. Це ваш підлеглий (прокурор району), ви його брали і зобов’язані були слідкувати, як ефективно він працює», — сказав Президент.
Президент висловив переконання, що згадані посадовці не могли не знати про поведінку депутата Лозинського в регіоні. «У вашій системі існує безкарність. Хіба прокуратурі не відомо було, скільком людям цей народний депутат Лозинський погрожував убивством? Подивіться кримінальну справу, скільки свідків дають свідчення. Це не бачив Моцний? Це не бачив голова районної адміністрації, це не бачила міліція, служба безпеки, що відкрита феодальна зона, що люди перелякані, не знають, до кого звертатися, і люди у погонах не можуть виконати свою функцію захисника», — сказав Президент.
Він висловив обурення таким характером відносин між місцевою владою і правоохоронцями та депутатом, який мав би представляти територію у парламенті.
«Правоохоронні органи ніколи цими феодалами не займалися, були в одній спайці», — охарактеризував цю ситуацію Президент.
Він нагадав про події 2004 року, коли фігуранти справи Лозинського під час виборів Президента фактично зривали виборчу кампанію на 100-му виборчому окрузі.
«Ось що значить не зробити своєчасно уроки 2004 року. Чому прокуратура не зробила те, що повинна була зробити?» — запитав Віктор Ющенко.
Справу про вбивство мешканця Кіровоградської області він назвав прикладом глибоких проблем у політичній та правоохоронній системі. «За цим випадком, як у краплі, стоїть вся проблема організації роботи Міністерства внутрішніх справ і Генеральної прокуратури», — сказав Президент.
Глава держави гостро розкритикував те, що простий громадянин не може знайти захисту у правоохоронних органах. «Значна частина рішень кадрових у міліції і прокуратурі є неефективними. Багато людей працюють у прокуратурі і міліції просто випадково, бо це для дуже багатьох стало парасолькою, для дуже багатьох — це тіньовий заробіток, а служба державі — це маленьке прикриття, щоб безкарно брати хабарі, творити корупцію, а не боротися за те, щоб захистити закон», — підсумував Президент.