ГолосUA
16:45 22/06/2010

Причиною введення нових правил виклику швидкої є відсутність коштів на медицину — Симоненко (додано ГОЛОС)

Введення нових правил виклику швидкої допомоги у Києві свідчить про те, що держава не у змозі забезпечити всіх громадян медичною допомогою.

ГОЛОС

По це заявив лідер Компартії України Петро Симоненко у коментарі кореспонденту ГолосUA.

“Це результат того, що сьогоднішня влада не спроможна у достатньому обсязі профінансувати заклади охорони здоров’я, у тому числі й швидку допомогу. Держава не здатна забезпечити доступність закладів медичної допомоги і швидкої допомоги для всіх громадян. Я вважаю, що якраз такі підходи свідчать про те, що система у цілому сьогодні відмовляється від захисту життя людини”, — сказав він.

Незрозумілим, на думку лідера КПУ, є те, як можна відмовити людині, яка конче потребує допомоги на підставі лише телефонної розмови. “А якщо якісь ознаки того, що людині погано, не передані відповідно? Хіба тими системами зв’язку передається, який тиск у людини який вона має вигляд? За якими ознаками буде прийматися рішення, куди людину направити за допомогою?”, — наголосив він.

П. Симоненко переконаний, що надання рекомендацій важким хворим по телефону є неприпустимим. “Інколи буває таке — у людини піднявся тиск, а вона не може одразу визначити, що це — з серцем щось погане, чи інсульт. Людина потребує термінової допомоги, а таким чином її цього позбавляють”, — підкреслив він.

За словами лідера КПУ, наразі існує безліч подібних прикладів у різних сферах життя, зокрема у Києві.”У місті Києві ми спостерігаємо захоплення майданчиків, вирубування зелених насаджень, знищення дитячих та спортивних майданчиків, і все це заради того, щоб комусь побудувати будинки, отримати на цьому надприбутки. А зараз обмежують можливість людини звернутися за швидкою допомогою”, — наголосив він.

Нагадаємо, що 18 червня депутати Київради затвердили нові правила виклику для населення бригад швидкої медичної допомоги, спеціалізованої психіатричної допомоги, пунктів невідкладної медичної допомоги, дільничних лікарів-терапевтів, лікарів-педіатрів і лікарів-спеціалістів амбулаторно-поліклінічних закладів столиці. За відповідне рішення проголосував 71 депутат із 99 присутніх на засіданні. Документ містить сім додатків із детальним викладенням правил виклику бригад меддопомоги і лікарів різної спеціалізації. Ще 27 травня, представляючи проект рішення депутатам, керівник постійної комісії Київради з питань медицини, заступник голови міськдержадміністрації Алла Шлапак зазначила, що існує потреба перегляду правил виклику бригад швидкої та медичної допомоги, щоб привести їх у відповідність до нових нормативних актів і законодавства України. А.Шлапак повідомила, що у розроблених нових правилах враховані стандарти, які діють при наданні медичної допомоги в країнах Євросоюзу, Росії та Білорусі, а також захищають права медичних працівників.

І. Носальська />  

Читайте также по теме