Спосіб, у який Адміністрація Президента України провела адміністративну реформу, є недемократичним.
Таку думку науковий керівник Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна висловила в ексклюзивному коментарі ГолосUA.
За її словами, укази глави держави про реформування Кабінету міністрів, свідчать про відсутність в країні механізму демократичного ухвалення рішень.
«Наскільки ця реформа розумна і раціональна – важко сказати, але сам спосіб ухвалення абсолютно недемократичний і, якщо зважати на те, що нас очікують непопулярні реформи, зумовлені, насамперед, економічним станом України, то такі недемократичні дії та відсутність діалогу між владою та суспільством, може постійно спричиняти нові «майдани», — зазначила вона.
На переконання експерта, оголошення адмінстративної реформи в Україні повинно було відбутися публічно за участю журналістів.
«Я думаю, цього не відбулося через страх влади перед суспільством та через відсутність звички радитися з ним та вести діалог», — наголосила І. Бекешкіна. /> При цьому експерт зазначила, що оцінювати сенс самої реформи ще надто рано.
«Поки що важко сказати, чи це кланові розбірки та прибирання невгодних, чи це справді раціоналізація управління…», — зазначила науковий керівник Фонду.