Рішення Конституційного суду про визнання коаліції дійсною суттєво знизило до нього довіру політичних сил та суспільства.
Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту ГолосUA заявив директор Аналітичного центру “Відкрита політика” Ігор Жданов.
“Таке рішення Конституційного суду суттєво знизить рівень довіри до нього з боку політичних сил і певної частини суспільства. Тому що я прочитав це рішення, і там КС повинен був відповісти на питання, що з тим рішенням 2008 року, коли вони сказали, що можливе входження лише тих депутатів, які входять до фракції, що складають коаліцію. На що вони відповіли, немов регламент новий прийняли, обставини змінились. Але не може позиція регламенту змінити норму Конституції, а саме норму Конституції тлумачив тоді КС ”, — зауважив він.
При цьому політолог запевнив, що наслідки ухвалення даного рішення достатньо прогнозовані.
“Якщо говорити про наслідки, то вони достатньо прогнозовані. Якщо ж говорити в цілому по країні — то це ще один удар по демократії і по створенню правової держави”, — пояснив він.
Також І.Жданов запевнив, що “у зв’язку з цим рішенням легітимність самого КС буде падати, а це серйозний удар по ньому”.
Нагадаємо, 8 квітня Конституційний Суд України оприлюднив своє рішення за поданням 68 депутатів від Партії регіонів щодо офіційного тлумачення змін до Регламенту, цим самим визнав коаліцію у Верховній Раді дійсною.
9 березня Верховна Рада внесла до ст. 61 Закону України «Про Регламент Верховної Ради» зміни, які передбачають формування коаліції не тільки фракціями, але й народними депутатами. За цей проект змін проголосували 235 народних депутатів.
11 березня в парламенті було оголошено про створення коаліції Стабільність і реформи. До її складу увійшли тоді фракції Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина, а також по 6 депутатів від БЮТ і НУ-НС і 4 позафракційних — в цілому 235 осіб. Наразі вона налічує 240 чоловік.
О.Оснач