ГолосUA
11:39 01/04/2010

Росія бачити Україну в ЄЕП вже не захоче — політолог

Російська Федерація у разі реалізації ідеї створення єдиного економічного простору за участю Білорусі та Казахстану вагатиметься щодо включення до нього України.

 Про це заявив директор Української філії Інституту країн СНД Володимир Корнілов у коментарі кореспонденту ГолосUA, говорячи про відхилення Верховною Радою проекту постанови «Про участь України у формуванні Єдиного економічного простору з Республікою Білорусь, Республікою Казахстан, Російською Федерацією та розвитку взаємовигідного економічного співробітництва».

За його словами, сьогодні не було потреби голосувати за відповідний документ, оскільки ще декілька років тому Україна ратифікувала подібний закон. «Я не здивований, що хтось не голосує за цю постанову, бо є ратифікований закон України про формування єдиного економічного простору… Багато-хто його забув, але він ніким не відмінявся. Тому, на мою думку, додаткових постанов щодо цього й не треба було ухвалювати… Мені не відомо, щоб протягом останніх днів серйозно обговорювалася тема ухвалення відповідної постанови. Для початку роботи України у формуванні єдиного економічного простору жодних додаткових постанов непотрібно”, — сказав він.

При цьому він зазначив, що тема єдиного економічного простору з Україною була актуальнішою, зокрема, для Росії чотири року тому. Нині ж, на його думку, Україні в разі вступу в ЄЕП доведеться проводити чимало переговорів. “Не знаю, чи захоче Росія обговорювати ідею створення ЄЕП з Україною на тих умовах, на яких можна було створити цю структуру в 2004 році. Навряд чи це вже можливо”, — зауважив В. Корнілов.  

Політолог також підкреслив, що не можна стверджувати про те, що невдале голосування парламенту за відповідний проект постанови свідчить про незгоди в нинішній коаліції. “Жодне невдале голосування коаліції не можна вважати її кінцем — таких голосувань буде ще не мало, і це цілком нормально, коли учасники коаліції сперечаються з приводу якихось питань”, — сказав він, додавши, що категоричних противників участі України в ЄЕП в нинішньому парламенті немає.

“Проти ЄЕП не виступала ні Партія регіонів, ні КПУ, ні Блок Литвина, ні навіть БЮТ. Ця ідея була присутньою в коаліційній угоді Блоку Литвина, БЮТ і соціалістів у 2006 році. Тому, насправді, категоричні противники ЄЕП — це невелика кількість ультранаціоналістів, для яких головний принцип — “як найдалі від Росії”, — зазначив В. Корнілов.

Як повідомляв ГолосUA, сьогодні Верховна Рада України не підтримала включення до порядку денного проекту постанови «Про участь України у формуванні Єдиного економічного простору з Республікою Білорусь, Республікою Казахстан, Російською Федерацією та розвитку взаємовигідного економічного співробітництва». /> За дане рішення проголосували лише 222 з 423 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. Голосували в основному члени фракцій КПУ та Партії регіонів,

А. Йовик

 

Читайте также по теме