Садибу Мурашка в центрі Києва планують перетворити на Музей українського модерну

У столиці України з'явиться Музей українського модерна, який планують створити на базі садиби Мурашка по вул. Мала Житомирська, 12-14, яка останнім часом опинилася у центрі чергового “будівельного” скандалу.

В експозиції нового культурного об`єкта буде відбито не тільки творчість знаменитого художника й видатного киянина Олександра Мурашка, а й досягнення інших представників українського мистецтва й архітектури першої чверті ХХ століття, передав кореспондент ГолосUA. 

На сьогоднішній день, споруди кварталу по вул. Малій Житомирській, 12-14 перебувають у аварійному стані, і зараз ідеться фактично про їх порятунок. Зокрема, компанії, яка буде проводити реставраційні роботи, насамперед, потрібно буде запобігти подальшому руйнуванню будівель і зберегти вцілілі конструкції від обвалу.

“Щодо Музею українського модерну, — зазначають представники будівельної компанії, — то ми вже ведемо переговори з низкою відомих меценатів, які візьмуть під свою опіку цей культурний об`єкт. Планується увічнити не тільки пам'ять Олександра Мурашка, який одним із перших увів українське мистецтво в контекст світового художнього процесу, а й інші незаслужено забуті імена київських діячів образотворчого мистецтва й архітектури”.

Наразі, представники забудовника завіряють громадськість, що всі роботи з реставрації кварталу по вул. Малій Житомирській будуть виконані з урахуванням вимог чинного законодавства з охорони культурної спадщини. А також з урахуванням найкращої міжнародної практики забудови історичного центру європейських столиць.

Довідка. Олександр Мурашко ( 1975 -1919)– видатний київський живописець початку ХХ століття, учень Іллі Рєпіна. Племінник відомого художника Миколи Мурашка – засновника і керівника Київської рисувальної школи. Представник українського реалізму та імпресіонізму. У 1917 році був одним з ініціаторів створення в Україні Академії мистецтв.

Садибу Мурашка” по вул. Малій Житомирській у Києві, де художник мешкав до 1910 року з родиною, було збудовано 1858 року. За півтора століття будівлі неодноразово перебудовувалися, а останніми роками після того, як з неї були відселені всі мешканці, споруда стоїть порожньою і поступово руйнується. Загинув О. Мурашко 14 червня 1919 року біля своєї майстерні на Лук’янівці за нез’ясованих обставин – його життя обірвав постріл в потилицю. Твори Олександра Мурашка зберігаються в музеях України, Угорщини, Білорусії, Росії, Азербайджану.

І

Читайте также по теме