Швидкість, з якою було ухвалено проект бюджету на 2010 рік, матиме негативні наслідки у майбутньому.
Про це сказав Голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.
“Бюджет ухвалили надзвичайно швидко, а треба розуміти, що він приймається один раз на рік і для економіки це визначальна стратегія, а для політики — одна з основних подій року. Але, зверніть увагу на парадокс — ми навіть не помітили цього процесу. Це пояснюється конфліктом довкола ратифікації угоди з Росією, який перекреслив ситуацію з бюджетом”, — сказав він.
Експерт висловив здивування, що опозиція майже не протестувала коли приймали бюджет, а сконцентрувалась лише на угоді та ратифікації. “А між іншим питань до проекту бюджету дуже багато. Чому не піднімалось питання відсутності у ньому реформ? Чому не поставили питання про те, що профільні комітети не надали висновків? Чому зрештою бюджет не був проаналізований опонентами, адже у ньому багато мінусів? Натомість, бюджет ухвалюють безпрецедентно швидко і в першому, і в другому читанні, і в цілому. Тобто не було традиційної процедури з дискусіями, пропозиціями, поправками, аналізом, обговорення експертів”, — наголосив політолог.
Володмир Фесенко зазначив, що з одного боку, нову владу можна зрозуміти. “Країна чотири місяці прожила без бюджету. Окрім того, конфлікти, мітинги. Тобто бюджет був вкрай потрібен і якомога швидше. З іншого боку — сам факт такої форми ухвалення бюджету не дуже добрий знак. І на майбутнє необхідно уникати такого порушення норм і регламенту і бюджетного кодексу, тому що, як свідчить досвід та народна мудрість “Ніщо так недовго не існує, як виключення з правил”. І таке виключення з правил бути мати у майбутньому негативні наслідки”, — підсумував він.
О. Каретнікова />