ГолосUA
08:42 27/07/2010

Скасування новим законом вибори результатів дочасних виборів суперечить рішенню КСУ – Магера

Перехідне положення нового закону про місцеві вибори, яким фактично скасовуються результати позачергових місцевих виборів в усіх регіонах країни окрім столиці та Тернопільської області суперечить рішенню Конституційного Суду України.

Про це заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявив в ефірі «5 каналу».

Юрист нагадав, про рішення КСУ, яким було вказано, що київська міська рада та столичний голова на позачергових виборах обиралися на повний термін – відповідно на 5 та 4 роки.

«В даному разі, коли робиться такий виняток лише для Тернопільської обласної ради та київського міського голови та міської ради, то, вибачте, виникає дуже багато питань… А чим гірші ті сільські та міські голови, які обирались на інших дострокових виборах? Вони що, чимось неповноцінні? В нас що, рішення КСУ необов’язкове до виконання? І його невиконання не тягне за собою юридичної відповідальності?», — наголосив фахівець.

За словами А. Магери, у цьому випадку потрібно керуватися виключно рішенням КСУ, згідно якого усі органи місцевого самоврядування, які обрані позачергово мають відпрацювати весь конституційний термін.

«Для юриста питання справедливості має ототожнюватись з питанням конституційності, законності, легітимності. Я не хочу на себе брати функцію та місію Конституційного суду, тим більше, що це не моя роль і це було б занадто епатажно з мого боку, але, на мою думку, це дещо на межі з порушенням Конституції. Чи мало місце порушення – має сказати Конституційний Суд. Не можна порушувати Конституцію в такий очевидний спосіб», — підсумував він.

При цьому член ЦВК визнав, що органи місцевого самоврядування, зокрема, голови сільських, селищних та міських рад, також мери, повноваження яких достроково припиняє новий закон, не можуть звертатися до КСУ за оскарженням чи тлумаченням законодавчих актів, але можуть зробити це через уповноваженого у справах людини чи народних депутатів.

Нагадаємо, що починаючи з 2006 року в Україні відбулося майже 800 позачергових виборів. Найбільше переобирали сільських та селищних голів, лише 40 виборів торкнулися посад міських голів райцентрів, дочасно ходили на вибори і мешканці обласних центрів, зокрема, на Тернопільщині, у Кіровограді, Полтаві, Чернігові та Рівному обирали мерів. Проте під час ухвалення нової редакції закону про місцеві вибори депутати вирішили не проводити місцеві вибори лише у столиці та Тернопільській області.

А. Береза />  

Читайте также по теме