Міністр юстиції Микола Оніщук домовився з Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко про збереження своєї посади.
Про це повідомило «Дело» з посиланням на джерела в Мін’юсті.
В обмін на це, зазначило видання, Оніщук обіцяв не блокувати постанови уряду і не робити критичних заяв на адресу прем’єра.
На початку червня депутат від КПУ Ігор Калетнік зареєстрував у Верховній Раді постанову про звільнення міністра з посади.
Голова комітету Верховної Ради з боротьби з оргзлочинністю та корупцією Ігор Калетнік звинуватив Держінформюст, що знаходиться у веденні Мін’юсту, у перерахуванні коштів на рахунки комерційних структур. Тоді за звільнення міністра виступили і депутати від БЮТ. Однак після розмови Оніщука з Тимошенко депутати налаштовані не настільки рішуче.
«Я буду ще вивчати матеріали по Оніщуку, оскільки постанова виглядає неповною», — зазначив депутат від БЮТ Валерій Писаренко.
У свою чергу його колега по партії Сергій Міщенко впевнений, що для зняття Оніщука просто не вистачить голосів. Регіоналам зараз це невигідно, істотна частина НУ-НС також не проголосує», — упевнений Міщенко.
Не для запису члени фракції кажуть, що доля міністра юстиції повністю залежить від його подальшої «поведінки».
Водночас, сам Калетнік вірить в успіх розпочатої справи. «Я вам даю слово: до кінця цієї сесії Оніщука на посаді не буде», — пообіцяв комуніст. Впевненості в успіху йому додає рішення профільного комітету. «Комітет ВР з державного будівництва, який очолює Олександр Омельченко, одноголосно підтримав постанову», — зазначив Калетнік.
Однак перший віце-спікер Олександр Лавринович стверджує, що рішення профільного комітету має рекомендаційне значення. «Погоджувальна рада ще не обговорювала постанову Калетніка, тому її й не внесено до порядку денного», — зазначив Лавринович.
Раніше Оніщук заявив, що на сьогоднішній день немає юридичних підстав для його звільнення. Він зазначив, що в проекті постанови про його звільнення не зазначені юридичні підстави для його звільнення.