ГолосUA
06:15 07/12/2009

У Копенгагені сьогодні країни ООН обговорять зміни клімату

У Копенгагені сьогодні стартує 15-а конференція сторін рамкової конвенції ООН із зміни клімату. Вона триватиме з 7 по 18 грудня.

Очікується, що на міжнародній зустрічі буде прийнято угоду про скорочення викидів парникових газів в атмосферу. Вони утворюються при спалюванні викопного палива: вугілля, нафти і газу. Вчені вважають, що саме ці викиди служать причиною парникового ефекту і зміни клімату на землі.

Новий документ буде покликаний замінити Кіотський протокол — договір, прийнятий в Японії в грудні 1997 р. Останній зобов’язує розвинені країни і країни з перехідною економікою скоротити або стабілізувати викиди парникових газів в 2008-2012 рр. в порівнянні з 1990 р.

Кіотський протокол був ратифікований 181 країною світу, проте США не приєдналися до цієї угоди. Термін дії цього документа закінчується в 2012 р.

Цього разу в обговоренні договору візьмуть участь лідери більше 100 держав, таких як Росія, США, Великобританія, Франція, Німеччина, Китай, Індія, Японія тощо.

Вважається, щоб уникнути катастрофічних явищ природи — засух, повеней, ураганів — необхідно утримати світове потеплення в межах двох градусів. Це означає, що викиди парникових газів по відношенню до рівня 1990 р. необхідно скоротити до 2020 р. на 25-40%, а до 2050г. — на 50%. Разом з тим, вже зараз серед різних країн світу існують серйозні розбіжності з даної проблеми.

Через це на попередніх переговорах не вдалося досягти згоди щодо об’ємів скорочення викидів, а також надання економічної допомоги країнам, що розвиваються, для боротьби із зміною клімату.

Жодна держава-учасник не хоче жертвувати економічним розвитком ради досягнення екологічної мети. Крім того, країни, що розвиваються, схильні звинувачувати у виникненні глобального потеплення індустріально розвинені країни, відмовляючись від серйозних економічних заходів по боротьбі з викидами парникових газів в атмосферу.

За матеріалами Радіо Свобода, РБК />  

Читайте также по теме