Керівництвом монастиря Києво-Печерська Лавра підготовлено документ з чергою на виселення музеїв і майстерень, що знаходяться на території монастиря. Виселити більшу частину установ культури ченці планують до нового року. А далі — до середини 2011 — остаточно закінчити переселення, повідомило джерело «ДТ».
Йдеться про п’ять найбільших музеїв національного значення: музей історичних скарбів, музей українського декоративного мистецтва, музей книги і книгодрукування, музей театрального і музичного мистецтва, а також музей мініатюри. Підлягають виселенню і художні майстерні. Вони розташовані в 30 корпусі заповідника і займають це приміщення вже більше ста років.
У той же час співробітників і керівництво виселенню музеїв, що планують виселити, про це поки ніхто офіційно не попередив.
«На сьогоднішні ніяких розпоряджень щодо виселення або переселення нам не надходило. Нас просто навіть не поінформували про це. І ми в очі не бачили ніяких нормативних актів з цього питання. Тому плануємо наукову роботу», — заявив у коментарі для «Дзеркала тижня» заступник директора Державного музею театрального, музичного і кіномистецтва України Ірина Мелешкіна
У міністерстві культури і туризму «ДТ» у свою чергу повідомили, що з даного питання минулого тижня відбулося спеціальне засідання, у якому брала участь Марина Едуардівна Громова, директор заповідника Києво-Печерська лавра.
Проте, ніяких конкретних місць для перенесення лаврських музеїв офіційні особи не називають.
«З даного питання створено робочу групу. За підсумками її роботи вже і ухвалюватиме певне рішення урядова комісія. І лише тоді визначиться подальша доля того або іншого музею, того або іншого приміщення. І найважливіше: переселення відбудеться тільки після того, як музеям будуть надані відповідні приміщення», — повідомив «ДТ» джерело в Мінкультурі.
Раніше голова комітету Верховної Ради з питань культури і духовності, депутат від БЮТ Володимир Яворівський заявив, що намісник Києво-Печерської лаври владика Павло надіслав прем’єр-міністрові України Миколі Азарову лист з проханням передати церкві велику кількість приміщень, що знаходяться на балансі державного заповідника.
«Мені до рук потрапила доповідна записка на ім’я прем’єр-міністр Азарова, підписане архієпископом Вишгородським, намісником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Павлом. У ній керівництво Московського Патріархату пропонує вилучити величезну кількість приміщень на території Києво-Печерської Лаври, які донині належали установам культури»,-повідомив депутат.
За матеріалами: Дзеркало тижня