ГолосUA
19:38 26/11/2010

У Львові створять приймальню, що допомагатиме повнолітнім сиротам знайти житло

 

Дитяча приймальня захисту соцправ дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування запрацює у Львові. Її відкриє громадська організація "Допоможемо дітям". Основним напрямком роботи є допомога з житлом.

У приймальні працюватиме юрист, секретар та директор, каже голова Всеукраїнської організації "Допоможемо дитині" Микола Кожушко. Загалом організація співпрацює з понад двома десятками юристів, волонтерів, меценатів та політиків, щоби актуальне нині питання — виділення помешкання для соціально незахищеної дитини, знайшло позитивне рішення. "Нині це дуже болюче і актуальне питання, я відчув його на собі, коли вийшовши з інтернату, разом з сестрами та братами опинився на вулиці", — розповів Кожушко. Щоб отримати гарантоване законом помешкання йому довелося скерувати понад 8 тисяч різних заяв та листів. За п’ять років існування організації, юристи "відвоювали" дев’ятнадцять квартир.

У Львові житло потребує 10 відсотків дітей-сиріт, які не мають жодного помешкання, і стоять у черзі на отримання квартири. Станом на цей місяць у черзі є 57 дітей, повідомив керівник відділу у справах дітей львівської міськради Ростислав Тимків. Цьогоріч одна 18-річна особа отримала квартиру від міста, минулого току таких було троє.

Керівник служби у справах дітей на Львівщині Володимир Лис зауважив, що проблеми з помешканнями в тому числі і його відсутність мають близько 30 відсотків сиріт в області. У містах такі діти всі на квартирному обліку. "У районах ми, принаймні, закріпили земельні ділянки, хто немає хати. Якщо дитина живе у селі, то чи не єдине, що може надати держава — це ділянка", — каже Володимир Лис. Для тих дітей, які взагалі не мають куди піти після повноліття, створено соціальний гуртожиток у Мостиському районі, де особа може проживати до 23 років. Він не заперечує, що проблема є актуальною, і допомога громадських організацій була б доречною. Утім, організація вирішуватиме не лише майнові питання, але впроваджуватиме у Львові інші свої програми: "Діти-інваліди", "Обдаровані діти", "За ґратами — дитячі очі". Два рази у тиждень виходитиме друком безкоштовна газета з історіями окремих сімей, новинами притулків, дитячих будинків та рекомендаціями юристів.

За матеріалами: Німецька хвиля

Читайте также по теме