Будь-який житель України на прізвище Галушко може безкоштовно поїсти в будь-якому ресторані або кафе Полтави.
Як передає УНІАН, це пообіцяв мер Полтави Андрій Матковський під час свята української галушки в місті.
«Кризу потрібно зустрічати хорошим апетитом, а проводжати – з Полтавськими галушками», — заявив мер.
Упродовж вихідних у Полтаві можна було поласувати традиційною українською їжею — галушками з м`ясом, сиром, сметаною, печінкою, картоплею зі шкварками, з різними спеціями.
У ході свята гостей розважали костюмовані герої, а всі охочі фотографувалися з переодягнутими персонажами часів Полтавської битви. Творчі колективи міського Будинку культури й Малої академії мистецтв представили концертну програму, конкурси й розваги.
На організацію цього свята з бюджету не виділяли коштів — все за рахунок спонсорів.
Як повідомлялося, галушка стала офіційним символом Полтави, а пам`ятний знак галушці офіційно внесено до символіки міста. Таке рішення 11 грудня 2008 року ухвалили депутати міськради.
1 квітня 2006 року в Полтаві було відкрито пам`ятник галушці. Він розташований біля музею Івана Котляревського. Пам`ятник являє собою велику глибоку тарілку з 12 галушками й ложкою.
У Полтаві щорічно проходять свята галушки, а також виставки «Історія полтавської галушки».
У травні 2008 року 19-річний студент-третьокурсник Полтавського кооперативного університету споживчої кооперації Геннадій Чіпко встановив рекорд Гіннессу за швидкістю поїдання галушок — він з`їв порцію з 12 галушок за 52,3 секунди.