У світі нараховується 33 мільйони чоловік, які є носіями ВІЛ-інфекції.
Про це йдеться у звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я, присвяченому проблемам поширення ВІЛ.
За даними ВООЗ, необхідні ліки отримує менше половини з 9,5 мільйонів носіїв ВІЛ, які потребують антиретровірусної терапії. />
Заступник директора Департаменту ВООЗ з ВІЛ/СНІДу Тегест Герма заявила, що плани по забезпеченню антиретровірусними препаратами всіх хворих не будуть реалізовані до 2010 року і вимагатимуть великих зусиль.
Не дивлячись на це, експерти ВООЗ відзначили, що лікарські препарати для лікування ВІЛ-інфекції стали доступнішими. За даними організації, в 2008 році антиретровірусну терапію отримували більше чотирьох мільйонів хворих, тоді як в 2007 — лише три мільйони.
При цьому Герма відзначила недостатню доступність засобів своєчасної діагностики ВІЛ-інфекції. За даними організації, лише 40 відсотків заражених знають про те, що вони є носіями вірусу. Засоби діагностики стали доступнішими для вагітних жінок. У 2008 році аналізи на ВІЛ пройшов 21% вагітних мешканок країн, що розвиваються, тоді як в 2007 році цей показник склав лише 15%.
Антиретровірусні препарати в 2008 році отримували близько 45% вагітних ВІЛ-інфікованих.
Експерти ВООЗ вважають, що остаточно вирішити проблему ВІЛ і СНІДУ здатна лише розробка препаратів для вакцинації.
24 вересня в ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що вперше за час клінічних досліджень різних вакцин від ВІЛ були отримані позитивні результати.
Випробування, проведені міжнародною групою дослідників в Таїланді, підтвердили ефективність комбінації двох вакцин. В ході експериментів вірогідність зараження серед прищеплених учасників дослідження знизилася майже на третину.
За матеріалами: Медпортал