ГолосUA
12:50 27/08/2010

Україна багато втрачає, погоджуючись на схему повернення газу “РосУкрЕнерго” (ГОЛОС)

Україна багато втратить, якщо підпише угоду про схему повернення газу “РосУкрЕнерго”.

Таку думку висловив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Саприкін в коментарі кореспонденту ГолосUA.

“Обидва уряди — і сьогоднішній і минулий — наробили купу помилок, і, отже, Україна вже втратила, виконуючи рішення Стокгольмського арбітражу. Таким чином, вже втрати є, питання лише в тому, чи є вони фантастичними і складають мільярди доларів. Це потребує вивчення документів і складання арифметики, що Україна втрачає. А те, що вона втрачає, — це однозначно”, — наголосив він. /> ГОЛОС

“Питання це криється у деталях. Яка ціна? Треба співставляти ціни, робити підрахунки, тоді можна буде зрозуміти, що ж таки відбувається”, — підкреслив експерт.

Він нагадав, що, згідно з контрактом, всі “продажі-перепродажі” між РУЕ та “Нафтогазом” будуть здійснюватись в Україні. “Газ нікуди не дінеться, він буде знову ж таки штучно перепроданий і цей газ буде в Україні. Питання — яку саме різницю отримає компанія “РосУкрЕнерго””, — зауважив В. Саприкін.

Коментуючи схему взаєморозрахунків двох компаній експерт наголосив, що Україні значно вигідніше продати газ якійсь сусідній країні, а не самій собі, проте, згідно з угодою, цього зробити не можна.

“Є певний пункт в угодах, який забороняє Україні виходити з продажем газу за межі України. Україна не може експортувати газ, це проблема ще одна, яка вже протягом п’яти років існує в Україні”, — резюмував він.

Разом з тим Володимир Саприкін зауважив, що є приємний факт у цій угоді — те, що “знайшлися загублені майже 2 мільярди доларів”, які “Нафтогаз” заплатив “Газпрому”.

Нагадаємо, що НАК "Нафтогаз України" і "RosUkrEnergo" погодили схему повернення 12,1 млрд куб. м газу. Суперечка між компаніями має бути розглянута у Вищому господарському суді, і у разі рішення на користь RUE "Нафтогаз" протягом декількох днів спише газ на користь швейцарської компанії.

Проте потім НАК скористається правом вимоги від RUE 1,7 млрд дол. за договором переуступки боргу з "Газпромом". RUE поверне цю суму у вигляді газу з розрахунку поточної імпортної ціни 248,72 дол. за 1 тис. куб. м — тобто 6,8 млрд куб. м, а 5,2 млрд куб. м, що залишилися, повинна буде продати на внутрішньому ринку через "Укргаз-Енерго" (по 50% належать RUE і "Нафтогазу") з мінімальною націнкою, завдяки цьому велика частина прибутку залишиться на рахунках RUE.

 

Читайте также по теме